Луценко зачитав підозру Януковичу

Генеральний прокурор Юрій Луценко під час засідання Святошинського суду Києва зачитав підозру екс-президенту Віктору Януковичу.

Луценко почав зачитувати підозру, коли в суді оголосили перерву і відеозв’язок з ростовським судом було перервано.

«Як генпрокурор я звертаюсь до Януковича Віктора Федоровича. У відповідності до статей, повідомляю, що ви підозрюєтесь у вчиненні державної зради, пособницитва представникам влади Російської Федерації у вчиненні дій з метою зміни меж території України», — зачитав генпрокурор.

Він пояснив в чому полягає суть підозри.

"Враховуючи те, що Янукович перебуває за межами України, не прибуває на виклик, фактично переховується від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення про підозру годину назад надіслано на всі відомі адреси проживання та останнього перебування Януковича Віктора Федоровича, а також після закінчення мого виступу буде вручено адвокату останнього", — озвучив Луценко.

Він зазначив це повідомлення про підозру генпрокурор склав особисто.

"Відповідно до змісту повідомлення, Янукович підозрюється у тому, що 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи у невстановленому місці на території Російської Федерації, діючи умисно з порушенням статей Конституції України, вчинив державну зраду, а також за сприяння Російської Федерації та її представникам у порушенні суверенітету України, сподіваючись отримати підтримку та захист ввід влади РФ для подальшого тривалого проживання на території цієї країни та уникнення кримінальної відповідальності в Україні", — йшлося у підозрі Януковичу.

Після цього Луценка звернувся до Януковича вже не як генпрокурор, а, за його словами, як українець.

«Я звинувачую Януковича, в тому що він відкрив двері агресивній війні проти нашої держави, в тому що він зруйнував суверенітет держави, якій присягав на Конституції, в тому що в результаті було вбито 2263 військовослужбовці України, 8394 поранено, понад мільйон біженців, не облікована кількість вбитих і поранених цивільних. Це все на совісті того, хто сміє сьогодні брехати в очі українського народу. На все настане час розплати», — емоційно закінчив свій виступ Юрій Луценко.

Нагадаємо, 28 листопада генпрокурор Юрій Луценко прибув на засідання Святошинського районного суду Києва, де у справі екс-"беркутівців" мають допитати президента-втікача Віктора Януковича.

"Шлепер є шлепер. Усе він чув. Документи у його захисників", - Луценко про спосіб оголошення підозри Януковичу.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що екс-президент України Віктор Янукович чув оголошену йому підозру.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Луценко заявив біля Святошинського райсуду Києва. "Зв'язок був. У мене є довідка, що зв'язок із Російською Федерацією був. Картинку було вимкнено, але звук був. Шлепер є шлепер, але все він чув, і всі документи на руках захисту, а завтра будуть доставлені за місцем перебування", - заявив Луценко.

Джерело: 24 Канал, Цензор.НЕТ