Бальцерович: "Майбутнє середнього класу залежить від реформ"

Для покращення становища економіки та створення умов для сталого розвитку середнього класу  в Україні треба боротись з олігархічною системою та продовжувати впроваджувати реформи.

Про це представник президента України Петра Порошенка у Кабміні Лєшек Бальцерович розповів в інтерв’ю «Еспресо».

«Це (майбутнє середнього класу) залежить від реформ. Олігархічна система була створена через відсутність радикальних реформ. Вона почалася ще при Горбачові, при Радянському Союзі. Потім була укріплена. Це — одна з причин, чому було важко розвиватися», — зазначив Бальцерович.

За словами економіста, потрібно скоротити вплив олігархів, який гальмує впровадження реформ, але залишили ти для них чіткий перелік привілеїв.

«Досвід показує, що реформи є успішними, якщо створювати їх одним пакетом і досить швидко. Коли я дивлюся на політичну обстановку в Україні, я думаю, що тепер треба підготувати на основі програм пакет і почати впроваджувати його в життя швидко, тобто — у вересні», — сказав Лєшек Бальцерович.

При цьому представник президента в уряді в українській економіці намітилася стабілізація, і тепер її необхідно зміцнити.

«Що тепер буде вирішальним — так це політика. Я маю на увазі не тільки президента, фракції, коаліції. Опозиція теж має моральну відповідальність за стабілізацію в Україні», — сказав Бальцерович.

Крім цього, за його словами, необхідно продовжувати боротьбу з корупцією.

«Успішна боротьба з корупцією, наскільки я знаю, складається з двох елементів. По-перше, радикальної демонополізації і дерегуляції. Щоб чиновники не могли вимагати хабарі, а, з іншого боку, треба, звичайно, прискорити боротьбу шляхом гучних викриттів. Тому що якщо є переконання, що немає ніякого ризику, тоді буде багато корупції», — сказав він.