У Львові відбулось нагородження нової шахової королеви

З рахунком 6:3 Хоу Іфань здобула перемогу в Матчі та вчетверте стала шаховою королевою світу.

У Львові завершився Матч ФІДЕ за звання чемпіонки світу з шахів. За шахову корону змагалися Чемпіонка світу з шахів (2015) українка Марія Музичук та триразова Чемпіонка світу з шахів (2010, 2011, 2013) китаянка Хоу Іфань.

Матч за чемпіонський титул тривав впродовж 17 днів з 1 березня, коли відбулося урочисте відкриття у Львівському театрі опери та балету, до 17 березня, дня офіційного закриття та церемонії нагородження.

За цей час гравчині встигли зіграти 9 партій, з яких 3 завершились перемогою китайської гросмейстерки, решта 6 — нічийним результатом. Найдовшою була сьома партія — тривала більше п’яти годин та завершилась після 81 ходу, найкоротша — четверта партія, - тривала менше трьох годин.

Призовий фонд цього матчу, який становить 200 тисяч євро, буде розподілений таким чином: 60% переможниці та 40% переможеній, тобто Хоу Іфань отримає 120 тис. євро, а Марія Музичук — 80 відповідно.

Протягом шахового Матчу шанс виконати почесний перший хід у партії мали міський голова Львова Андрій Садовий та 6-річна Калина Фурманова, голова Львівського обласного відділення українського фонду реабілітації людей з особливими потребами Ярослав Грибальський та Голова Національного Паралімпійського Комітету Валерій Сушкевич, академік НАН України, директор Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський та одинадцятикласник Андрій Рабець, Почесний громадянин міста Львова, музикант, лідер гурту «Океан Ельзи», громадський діяч Святослав Вакарчук разом із батьком Іваном Вакарчуком, футболісти ФК «Карпати» Ігор Худоб’як і Володимир Костевич разом з представником одного зі спонсорів Назаром Палідовичем, тренер ФК "Шахтар" Мірча Луческу, ректори Юрій Бобало та Володимир Мельник, «піккардійці» Андрій Капраль, Роман Турянин, та Ярослав Нудик, а також письменник Юрій Винничук.

За цей час Палац Потоцьких, де відбувалось змагання, прийняв понад тисячу глядачів.

Участь у церемонії закриття Чемпіонату світу з шахів серед жінок та нагородженні шахової королеви-Чемпіонки світу з шахів серед жінок взяли Георгіос Макропулос, в.о. Президента ФІДЕ, Андрій Садовий, міський голова Львова, Олег Синютка, голова ЛОДА, та, безпосередньо, самі гравчині. На церемонії також були присутні команди обох шахісток, суддя змагань Керл Ярецькі, представники ФІДЕ та усі, хто долучався до проведення Чемпіонату у Львові.

Усіх гостей у Палаці Потоцьких зустрічав струнний квартет. Також учасникам офіційної церемонії продемонстрували короткі відеоролики з найцікавішими моментами турніру. Перед офіційним нагородженням було виконано Гімн України, Гімн Китаю та Гімн ФІДЕ. З вітальними словами виступили голова ЛОДА Олег Синютка, в.о. Президента ФІДЕ Георгіос Макропулос, Керл Ярецькі, головний суддя матчу, та міський голова Львова Андрій Садовий.

Опісля, власне, відбулась церемонія нагородження. Чемпіонці китаянці Хоу Іфань вручили кубок, вінок-переможниці, медаль та квіти. Особливий подарунок переможниці Чемпіонату зробив міський голова Львова Андрій Садовий — картину. Нагороди також отримала срібна призерка Чемпіонату українка Марія Музичук. Марічці вручили подарунки, медаль, кубок та квіти.

«Коли відбувається гра, хтось виграє, а хтось програє. Але великий плюс цього Чемпіонату, що виграли шахи. У Львові і в Україні, дякуючи цьому Чемпіонату, сотні і тисячі дітей почали записуватись в шахові гуртки. Я це знаю по своїх власних дітях. Завжди, коли вони мають вільний час, вони або в айфонах, або в айпедах. Яке було моє здивування, коли моя дружина пише мені смс: «Андрій, вони третій день грають в шахи». Така сама радість у багатьох сім’ях і у Львові, і в Україні. Я дякую цим красуням за це прекрасне свято, яке ми отримали у Львові. Це велика честь обирати шахову королеву світу. Тому бажаю усім багато перемог, а у вашому житті їх буде багато. Особлива подяка ФІДЕ за довіру, яку ви надали місту Львову. Ви зробили неоціненний вклад в розвиток шахів. Це найбільш демократичний вид спорту. Грати можуть всі. До нових перемог і до нових успіхів», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Опісля пам’ятні подарунки отримали Георгіос Макропулос і Керл Ярецькі. Мер Андрій Садовий вручив в.о. Президента ФІДЕ і головному судді матчу пам’ятні монети із зображенням Короля Данила Галицького.

«На церемонії відкриття я вже сказав, що ми були впевненні, що вибрали хороше місце для проведення Чемпіонату світу з шахів серед жінок. І сьогодні я можу лише підтвердити свої слова. Чемпіонат був проведений на надзвичайно високому рівні. Хочу подякувати мерові за його велику підтримку цього матчу. І також за те, що коли потрібно було його особисте втручання чи участь, то працював дуже швидко і з прекрасним результатом.

Організація такого матчу завжди дуже складна і особливо важко організувати справедливі умови проведення. Організаторам у Львові це вдалося. Я хотів би подякувати також тим людям, які невтомно працювали цими місяцями для підготовки, більшість з яких ми не знаємо.

Але понад усе, я хочу подякувати Марії Музичук. Марія грала вдома, але не намагалася жодним чином скористатися цим на свою користь. На наше переконання, хороший гравець в шахи повинен мати хороший характер. За ці роки Марія Музичу довела не лише, що вона прекрасно грає в шахи, але і те, що вона прекрасна людина. На моє переконання, своєю поведінкою вона допомогла також і Хоу Іфань почуватися тут як вдома.

Наша Чемпіонка з Китаю, чемпіонка вчетверте. Їй лише 22 роки і в своєму молодому віці вона написала вже не один славний розділ в історії шахів. Я впевнений, що в майбутньому вона заповнить не одну книгу історії своїх успіхів і своїх перемог. Хоу Іфань також прекрасна людина.

І ми, представники ФІДЕ, страшенно пишаємося тим, що маємо серед своїх чемпіонів таких людей, як Марія Музичу та Хоу Іфань. Я бажаю їм всього найкращого в майбутньому.

Хочу сказати, що Львів за той час полонив наші серця. Місто дуже гарне і люди дуже прекрасні. Тому ми сподіваємося, що ми невдовзі повернемося сюди для проведення ще якихось подій», - зазначив в.о. Президента ФІДЕ Георгіос Макропулос.

Після нагород Хоу Іфань та Марія Музичук поділились своїми враженнями щодо Чемпіонату та подякували усім за докладені зусилля.

«Я вдячна організаторам, усім, хто за мене вболівав і підтримував мене. Було приємно бачити так багато людей, які приходили сюди і дивилися наші партії. Це справді приємно. Сподіваюся, що в наступних турнірах я зможу показати свою найкращу гру», - зазначила Марія Музичук.

«Я хочу подякувати всім організаторам та фанам шахів, які спостерігали щодня за проведенням матчу. Справді, дуже дякую!», - зазначила Хоу Іфань.

Опісля всі почесні гості перейшли на вулицю, де відбулось відкриття пам’ятної таблиці, присвяченої проведенню Чемпіонату світу з шахів серед жінок у Львові. В церемонії взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий, голова ЛОДА Олег Синютка, гравчині Марія Музичук та Хоу Іфань.

Джерело: Прес-служба ЛМР.