Яценюк анонсував наступний етап підвищення тарифів

​Уже з 1 квітня цього року відбудеться черговий етап підвищення енерготарифів для населення України.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про це під час виступу зі звітом перед Верховною Радою.

«Наступний етап зміни енергетичних тарифів, і фактичного їх підвищення — це 1 квітня. Я так само публічно заявляю про те, що за це несе відповідальність політичний клас», — прокоментував він.

Яценюк додав, що тарифи мають бути ринковими, але субсидії зможуть отримати всі, хто їх потребуватиме.

Яценюк: "Україна вперше перезимує без газу з РФ"

Україна вперше за всю історію незалежності не купила у Російської Федерації жодного кубометра газу протягом зими.

Про це під час річного звіту уряду у Верховній Раді заявив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що в підземних газових сховищах залишається понад 10 млрд кубометрів блакитного палива.

"Якщо порівняти це з показниками минулого року, то це на 2 млрд кубометрів більше. Завдяки нашій програмі енергоефективності, нам вдалося зменшити споживання природного газу на 20%. Це ті гроші, які не пішли на рахунки російського "Газпрому", який купує танки, літаки та фінансує свою армію разом з кремлівським режимом - і це є наше досягнення", - наголосив Прем'єр.

Глава уряду також повідомив, що "Нафтогаз України" закуповує газ у шести провідних європейських компаній.

"Нам нарешті вдалося відмовитися від посередників, газових олігархів, різного роду тіньових схем, які існували в українському газово-енергетичному секторі. Зараз українська компанія НАК "Нафтогаз України" купує газ виключно за прозорими публічними контрактами у країн-членів Європейського Союзу у провідних шести європейських компаній", - сказав Яценюк.

Він зазначив, що ціна, яку пропонують європейські партнери, залишається нижчою за ту, яку пропонує "Газпром".

Яценюк: "Зростання економіки України у 4-му кварталі 2015 року становило 1,5%"

За словами прем'єр-міністра, прогноз зростання економіки в 2016 році буде відкоректований.

Зростання економіки України у 4-му кварталі 2015 року становило 1,5%, однак прогнози розвитку економіки у поточному році та прогноз економічного зростання будуть відкориговані з урахуванням зовнішніх і внутрішніх факторів.

Про це сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у ході звіту уряду у Верховній Раді України.

При цьому Яценюк нагадав, що раніше Кабмін прогнозував зростання економіки України у 2016 році на рівні 2%.

Доходи місцевих бюджетів у 2015 році зросли на 42 %

Доходи місцевих бюджетів у минулому році зросли на 42 %, це додаткові 24 млрд грн.

"Доходи місцевих бюджетів у 2015 році зросли на 42 %, а це плюс 24 млрд грн, які відправили на місцеві потреби - лікування, школи, дороги і виконання функцій місцевого самоврядування", - заявив він.

Яценюк розповів, як запрацювала реформа ЄСВ

Надходження від Єдиного соцвнеску (ЄСВ) порівняно з минулим роком склало 86%.

Про це заявив Арсеній Яценюк під час звіту уряду у Верховній Раді.

"Показник надходжень по ЄСВ в порівнянні з минулим роком складає 86%. Тобто пішов процес детенізації. І процес, що людям почали платити публічні зарплати офіційно, а не в конвертах", - зазначив він.

Прем'єр уточнив, що якщо рахувати арифметично, то Україні слід було очікувати, що буде падіння по ЄСВ вдвічі, адже сам податок зменшили в два рази.

Прем'єр сподівається, що до кінця року Стокгольмський арбітраж прийме рішення за позовами до "Газпрому"

Україна ще минулого року почала судові суперечки проти російського «Газпрому» за двома контрактами.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сподівається, що до кінця року Стокгольмський арбітраж ухвалить рішення за двома позовами до «Газпрому» на користь НАК «Нафтогаз України», яка вимагає від російського газового монополіста 22,7 млрд дол.

Про це сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час звіту уряду у Верховній Раді.

«Україна ще минулого року почала судові суперечки проти російського «Газпрому» за двома контрактами. Перший - це контракт купівлі-продажу (російського газу): Україна вимагає від Російської Федерації 14,5 млрд дол. Другий - це транзитний контракт, згідно з яким Україна вимагає від російського "Газпрому" 8,2 млрд дол.», - сказав Яценюк.

«Позови розглядаються у Стокгольмському арбітражному суді. Я не хочу забігати наперед, але сподіваюся, що до кінця поточного року відповідні рішення Стокгольмським арбітражним судом буде винесено на нашу користь, тому що у нас правильна позиція», - додав прем'єр-міністр.

Яценюк: «Уряд зробив максимум з можливого в складній економічній та політичній обстановці» 

Уряду доводилося працювати в дуже складній політичній та економічній обстановці, і він зробив максимум з можливого в даній ситуації, зокрема, завдяки співпраці з парламентом

Про це повідомив прем'єр-міністр під час звіту уряді в парламенті.

За його словами, на сьогодні уряд зробив максимум з того, що міг зробити в дуже складній економічній та політичній обстановці. 

"Багато що нам вдалось завдяки спільній співпраці з парламентом. Ми чудово усвідомлюємо те, що є незадоволення, - незадоволення урядом, парламентом, незадоволення всіма інститутами української влади, але я вас закликаю, незалежно від вашого рішення, ми не маємо права зупинятись. Ми зробили фундамент нової країни. Давайте збудуємо разом нову українську хату, нову європейську Україну, на яку заслуговує цей народ", - підкреслив Яценюк.

Прем'єр наголосив, що незалежно від рішення парламенту  країна повинна і далі рухатись шляхом реформ.

Яценюк назвав ключову зміну - людям почали платити чесні зарплати

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що прийняті зміни до Податкового кодексу в частині зниження ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) наприкінці минулого року є реальним кроком до детінізації заробітної плати та підвищення соціальних стандартів.

Про це він сказав під час звіту Уряду у Верховній Раді.

"Ключовою податковою зміною, яка відбулась в минулому році, є двократне зменшення єдиного соціального внеску. Ми розуміли всі ризики, пов'язані з прийняттям рішення про двократне зменшення податку на заробітну платню. Проте Уряд вдвічі зменшив єдиний соціальний внесок, і це, з одного боку, - реальний крок до детінізації заробітної плати, а з іншого - це реальний крок до підвищення заробітних плат і соціальних стандартів", - зазначив Яценюк.

Також Прем'єр поінформував народних депутатів про перші результати дії єдиного соціального внеску. 

"Якщо рахувати арифметично, то слід було очікувати, що в нас буде падіння доходів від єдиного соціального внеску вдвічі, але останні дані засвідчують про те, що показник по надходженню по ЄСВ порівняно з минулим роком складає 86%. Тобто, відбувся процес детінізації, і це означає, що людям почали платити чесні заробітні платні, а не заробітні платні в конвертах", - наголосив він.

«Незалежно від того, який тут буде уряд і хто буде Прем'єр-міністром, завдання для країни, найбільший виклик для країни - це боротьба з бідністю та створення робочих місць», - зауважив Яценюк.

За його словами, для цього у першу чергу необхідно залучати інвестиції в державу. А це можливо лише за умови проведення прозорої та чесної приватизації. "Я закликаю членів парламенту скоротити перелік об'єктів, які не підлягають продажу, залишити виключно стратегічні об'єкти, виставити усе на публічні торги і дати можливість створювати робочі місця та залучати сюди інвестиції», - сказав глава уряду.

Джерело: УНІАН, Еспресо.TV, Укрінформ.