Коли українці будуть їздити в ЄС без віз

У Верховній раді створять комісію для доопрацювання законопроектів, необхідних для отримання Україною безвізового режиму з ЄС.

Про це, як повідомляє Європейська правда,  заявила народний депутат Марія Іонова під час прес-конференції в Києві.

За її словами, із 13 законопроектів, які необхідно ухвалити, 2 ухвалено в цілому, 5 прийнято за основу, один відправлено на доопрацювання. розгляд трьох відкладено, а два взагалі не вносилися.

Як зауважила Іонова, частково така ситуація пояснюється якістю законопроектів.

"Тому ми вирішили створити робочу комісію, яка складатиметься з представників профільних комітетів, Єврокомісії, а також громадських організацій", - відзначила депутат.

"Таким чином ми сподіваємося оперативніше підготувати законопроекти, які ми зобов'язані ухвалити на початку листопада",  - зауважила Іонова.

"Для наших громадян ми будемо робити все можливе, щоб критерії (безвізового режиму) були виконані", - пообіцяла народний депутат.

За її словами, в понеділок також має відбутися Національна рада реформ, під час якої, зокрема, обговорюватимуть виконання Плану дій з візової лібералізації.

В той час, на прес-конференції в Києві директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко повідомив, що сьогодні йде свідомий зрив окремих критеріїв, необхідних для отримання безвізового режиму з ЄС

"Зараз йде свідомий зрив критеріїв, які необхідно виконати для отримання безвізового режиму з Євросоюзом", - зауважив він.

За словами експерта, останні події під час "безвізового четверга" у Верховній раді, коли було ухвалено лише 7 з необхідних 13 законопроектів, свідчать про те, що в української влади немає достатньої політичної волі для виконання Плану дій з візової лібералізації.

"На найвищому рівні немає політичної воли для виконання критеріїв безвізового режиму", - відзначив Сушко.

"Мене вразило, як у парламенті відбувається боротьба проти цих законопроектів. Чим ближче до мети, тим більше зростає опір системи", - зауважив він

"Це не може не дивувати і провокує певні конспірологічні пояснення та ставить питання про компетентність і достатню поінформованість людей, які приймають рішення. Адже ми маємо всі підстави вважати, що президент і прем’єр знають, без чого безвізового режиму не буде", - підкреслив Сушко.