Українські санкції проти Росії. Повний список

Україна ввела санкції проти російських компаній і громадян. У цілому - 105 юридичних осіб та 388 фізичних з Росії та України.

До списку потрапили авіаційні компанії РФ, суднобудівні, банківські установи, військово-промислові центри і телеканали. У списках персон - сотні росіян і їхніх пособників, причетних до анексії і окупації Криму і Донбасу, причетних до війни проти українців. 

Санкції проти юридичних осіб передбачають: блокування активів - обмеження права людини користуватися і розпоряджатися належним йому майном; зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через покупку цінних паперів; заборона придбання цінних паперів); припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України.

Санкції проти фізичних осіб передбачають ті ж пункти, проте враховують також і заборону на в'їзд в Україну зазначених персон.

Юридичні особи (105)

Авіація, транспорт, промисловість:

- 308 авіаційний ремонтний завод;

- Державна компанія 224 льотний загін;

- Аерофлот;

- Борисфен-Авіа;

- Авіакомпанія ВІМ-АВІА;

- Газпром авіа;

- Донавіа;

- Казанський вертолітний завод;

- Кумертаусске авіаційне виробниче підприємство;

- Вертольоти Росії;

- Вертолітна сервісна компанія;

- Науково-технічний центр експлуатації та ресурсу авіаційної техніки;

- Оренбурзькі авіалінії;

- Авіаційна компанія Політ;

- Ред Вінгс;

- Спеціальний льотний загін "Росія" управління справами президента РФ;

- Авіакомпанія Росія;

- РусДжет;

- РусЛайн;

- Авіапідприємство Северсталь;

- Авіакомпанія Сибір;

- Авіакомпанія Сирус-Аеро;

- Трансаеро;

- Улан-Уденський авіаційний завод;

- Уральські авіалінії;

- Федеральне державне унітарне авіаційне підприємство МНС Росії;

- Авіакомпанія Центр-Південь;

- Авіакомпанія Куля інк Лтд;

- Авіакомпанія Якутія;

- Авіаційна транспортна компанія Ямал;

- Севастопольське авіаційне підприємство;

- Євпаторійський авіаційний ремонтний завод;

- Перша вантажна компанія;

- Перша вантажна компанія в Україні;

- Когалимавіва;

- Коспос;

- Науково-виробничий центр газотурбобудування Салют;

- Концерн Алмаз-Антей;

- Керченський морський порт;

- Севастопольський МТП.

Банки та фінансові організації (у тому числі ті, хто так чи інакше фінансував тероризм):

- Агроінвестіціонний комерційний банк;

- Аделантбанк;

- Ак Бакс Аеро;

- Атран;

- БайкалБанк;

- Банк Москви;

- Банк Бізнес для Бізнесу;

- Банк Верхеволжський;

- Газпром Банк;

- Генбанка;

- Глобус;

- Джаст Банк;

- Банк Інвестиційний капітал;

- Інвесттрастбанк;

- Індустріальний ощадний банк;

- К2 банк;

- Краснодарський крайовий інвестиційний банк;

- Маст-Банк;

- Маршал Капітал Партнерз;

- Акціонерний банк Первомайський;

- Банк Росія;

- Російський національний комерційний Банк;

- Банк Рубльов;

- Банк Північний морський шлях;

- Банк Північний кредит;

- Російський сільськогосподарський банк;

- Смартбанк;

- Банк Смолевичах;

- Спарк;

- Банк Таатта;

- Тальменка-банк;

- Темпбанк;

- ФІА-Банк;

- Банк Фінансовий стандарт.

Телебачення, IT, бізнес:

- Телекомпанія НТВ;

- Перший канал. Всесвітня мережа;

- РТР-Планета;

- Росія-24;

- Лабораторія Касперського;

- Лаборато Касперського Україна;

- Компанія Лабораторія Касперського;

- Доктор Веб;

- Приватне акціонерне товариство Патріот;

- Платіжна система М.С.Л.;

Радикальні угруповання, терористи, спільники:

- Фонд підтримки та захисту прав співвітчизників, що проживають за кордоном;

- Козачі спільноти Братина;

- Російська громадська організація Віче;

- Міжнародний союз громадських об'єднань Донська Республіка;

- Батальйон Зоря;

- Батальйон Кальміус;

- Козача національна гвардія;

- Громадський рух Новоросія;

- Батальйон Оплот;

- Бригада Привид;

- Громадський рух Русский выбор;

- Фонд Святителя Тихона;

- Батальйон Смерть;

- Радикальна організація Соболь;

- Батальйон Сомалі;

- Батальйон Спарта;

- Фонд Катерини Губарєвої;

- Фонд Своїх не кидаємо;

- Фонд Глобальні ініціативи;

- Фонд Новомучеників і сповідників Христових;

- Фонд Василя Великого.

Фізичні особи (388 позицій)

Пропагандисти Кремля або псевдоспостерігачі на незаконних "виборах" і "референдумах":

- Магдалена Ташева (журналіст)

- Олександр Ронкін (главред тижневика Ехо, генеральний директор і співвласник Ronkino Media)

- Відаль Сесар (журналіст)

- Авігдор Ескін (політтехнолог)

- Давид Ейдельман (політтехнолог)

- Ната Потьомкіна (журналіст)

- Макс Лур'є (главред інформаційного агентства Курсор)

- Самарджія Слободан (журналіст, РФ)

- Данила Анісімов (журналіст RUPTLY, РФ)

- Андрій Бабин (журналіст, Естонія)

- Володимир Бучельніков (журналіст, Латвія)

- Максим Березін (кореспондент НТВ)

- Олена Березовська - (керівник інтернет-видання Україна.ру)

- Давид Березіцкій (Novorossia News Agency, Польща)

- Володимир Букарський (історик, політолог, керівник Eurasia Inform)

- Габор Селеш (бізнесмен, власник телекомпанії Ехо-ТВ, Угорщина))

- Павло Гаврилов (журналіст)

- Павло Григорчук (главред ресурсу Гренада)

- Оксана Давид-Дудіна (блогер)

- Едуард Ельдаров (журналіст, Латвія)

- Олексій Єфімов (гендиректор міжнародної мережі Перший канал)

- Христо Івановськи (журналіст)

- Олена Йончева (журналіст)

- Дмитро Кисельов (гендиректор агентства Росія сьогодні)

- Микола Кабанов (журналіст, Латвія)

- Ольга Коваленко (глава видання Новини - Казахстан спільно з РІА Новини РФ)

- Якоб Корейба (журналіст RT (РФ), Польща)

- Олександр Нечаєв (кореспондент ТАРС у ПАР)

- Олена Палажченко (представник РІА Новини в Туреччині)

- Вероніка Паучікова (блогер)

- Олексій Піманов (президент медіахолдингу Червона зірка)

- Олександр Потапов (редактор Известий)

- Стів Росенберг (журналіст ББС, Великобританія, входить до кремлівський пул)

- Антоніо Хосе Родрігес (журналіст Quatro, El Pais, El Confidencial, Іспанія)

- Еріка Ругальская (журналіст, Латвія)

- Міхаель Рутцен (журналіст Die Zeit, Frankfurter Allgemeine, Німеччина)

- Ференц Санісло (ведучий телекомпанії Ехо-ТВ, Угорщина)

- Мануель Ангель Састре (журналіст Quatro, El Pais, El Confidencial, Іспанія)

- Андрій Сафонов (журналіст, Молдова)

- Андрій Сужанскій (кореспондент ТАСС (РФ) у Вашингтоні)

- Маріанна Тарасенко (журналіст, Естонія)

- Емма Уеллс (журналіст ББС, Великобританія, входить до кремлівський пул)

- Валерій Фадєєв (журналіст, редактор журналу Експерт, РФ)

- Владислав Фронін (главред Російської газети)

- Сергій Хелемендік (блогер, публіцист, Словаччина)

- Давид Худжец (Novorossia News Agency, Польща)

- Антон Чичеров (журналіст ББС, Великобританія, входить до кремлівський пул)

- Олексій Ширяївський (главред видання Взгляд.ру)

- Андрій Шитов (керівник корпункту ТАРС у Вашингтоні)

- Драган Яньятов (журналіст, Македонія)

Політичні маріонетки Кремля в Європі та Азії:

- Беора Фабріс (глава відділу з питань Кавказу приватної організації Євразійська рада за демократію і вибори) - Сотіріос Заріанопулос (депутат Європарламенту від Компартії Греції)

- Йоргос Ламбруліс (член Компартії Греції)

- Магганас Йоргос (член Компартії Греції)

- Феліпе Дельгадо (адвокат)

- Ренато Ландейра (адвокат)

- Бертот Фабріціо (член правої партії Вперед, Італія)

- Лючіо Малан (депутат італійського парламенту)

- Алессандро Музоліно (почесний президент молодіжного крила Європейської народної партії)

- Алессандро Бертольди (президент правоцентристської партії Народ свободи)

- Джузеппе Раффа (президент провінції Реджо Калабрія)

- Володимир Кшлянін (член партії Всесербскій народний фронт)

- Володимир Джуканович (член Сербської прогресивної партії)

- Браніслав Блажіч (член Сербської прогресивної партії)

- Стевіца Деджанскі (депутат парламенту автономного краю Воєводина, Сербія)

- Вільям Лонгауер (секретар Союзу борців з фашизмом, Словаччина)

- Френк Абернаті (адвокат, США)

- Мартон Дендеші (угорський депутат, член парламентського комітету у закордонних справах)

- Адрієнн Санісло (член партії Йоббік)

- Габор Дені (МНС Угорського університету русистики)

- Ладіслав Земанек (заступник голови партії Народна демократія, Чехія)

- Ярослав Доубрава (сенатор, член постійної делегації Чехії в ЄС)

- Педро Морін (член ультраправої Народної партії, Іспанія)

- Максим Гроо (член зарубіжної фракції партії РФ Великое Отечество).

Політичні маріонетки Кремля в Росії:

- Олексій Журавльов (член комітету Держдуми з питань оборони)

- Анатолій Бібілов (депутат Думи)

- Євген Івлєв (керівник виконкому партії Батьківщина)

- Максим Григор'єв (директор Фонду дослідження проблем демократії)

- Володимир Родін (член комітету Думи з питань власності)

- Володимир Безсонов (член комітету Думи з питань оборони)

- Олександр Куликов (заступник голови комітету Думи з питань цивільного, кримінального, арбітражного і процесуального законодавства)

- Олексій Діденко (член комітету Думи з питань конституційного законодавства)

- Михайло Брячак (перший заступник комітету Думи з питань транспорту)

- Олексій пахолків (член комітету Думи з питань СНД)

- Олександр Брод (директор Московського бюро з прав людини)

- Олександр Гегальчій (сепаратист, публіцист, керівник фонду Русская премия, РФ)

- Павло Астахов (уповноважений при президенті РФ з прав дитини)

- Костянтин Арановський (суддя Конституційного Суду РФ)

- Олександр Бойцов (суддя Конституційного Суду РФ)

- Микола Бондар (суддя Конституційного суду РФ)

- Гадісов Гаджієв (суддя Конституційного Суду РФ)

- Юрій Данилов (суддя Конституційного Суду РФ)

- Людмила Жаркова (суддя Конституційного Суду РФ)

- Геннадій Жилін (суддя Конституційного Суду РФ)

- Михайло Клеандров (суддя Конституційного Суду РФ)

- Сергій Князєв (суддя Конституційного Суду РФ)

- Олександр Кокотов (суддя Конституційного Суду РФ)

- Лариса Красавчікова (суддя Конституційного Суду РФ)

- Сергій Казанцев (суддя Конституційного Суду РФ)

- Валерій Зорькін (суддя Конституційного Суду РФ)

- Сергій Маврін (суддя Конституційного Суду РФ)

- Микола Мельников (суддя Конституційного Суду РФ)

- Сергій Марков (член Громадської палати РФ)

- Сергій Глазьєв (радник президента РФ)

- Сергій Железняк (замголови Держдуми)

- Володимир Зайнетдінов (прес-секретар секретаріату ОДКБ)

- Рашид Ісмаїлов (заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ)

- Рамзан Кадиров (глава Чеченської Республіки)

- Артур Карпов (суддя Басманного районного суду, Москва)

- Костянтин Косачов (глава Федерального агентства у справах СНД, спецпредставник президента РФ по зв'язках з країнами-членами СНД)

- Андрій Крутских (представник президента РФ з питань міжнародного співробітництва у сфері інформаційної безпеки МЗС РФ)

- Олександр Медведєв (замглави другого відділу Следкома РФ у Воронезькій області)

- Дмитро Маньшин (в.о. старшого слідчого відділу Следкома РФ)

- Сергій Миронов (депутат Держдуми)

- Павло Мелехин (суддя Басманного райсуду, Москва)

- Наталія Мушнікова (суддя Басманного райсуду, Москва)

- Сергій Наришкін (глава Держдуми РФ)

- Микола Нікіфоров (міністр зв'язку і масових комунікацій РФ)

- Ярослав Нілов (депутат Госдумф, фракція ЛДПР)

- Кирило Опарін (замдиректора департаменту міжнародного співробітництва Мінкоммунікацій РФ)

- Олексій Пушков (глава комітету з міжнародних відносин Держдуми)

- Валерій Рашкин (перший заступник голови комітету Держдуми у справах національностей, організатор демонстрацій сепаратистів)

- Борис Резник (депутат Держдуми)

- Микола Рижков (член Ради федерації Федеральних зборів РФ, родом з Донецької обл)

- Юрій Рудкін (суддя Конституційного Суду РФ)

- Єгор Руський (Республіка Комі, громадянин РФ)

- Микола Селезньов (суддя Конституційного Суду РФ)

- Ольга Хохрякова (суддя Конституційного Суду РФ)

- Олександр Ткачов (губернатор Краснодарського краю)

- Володимир Ярославцев (суддя Конституційного Суду РФ)

- Максим Шевченко (член Громадської палати РФ, голова Центру стратегічних досліджень релігії і політики)

- Роман Шадрін (депутат Єкатеринбурзького міськради, Єдина Росія)

- Олександр Шишкін (член Ради федерації Федеральних зборів РФ)

- Володимир Поспєлов (постійний член військово-промислової комісії при уряді РФ).

Громадські та культурні прихильники війни проти України:

- Світлана Безродна (художній керівник Державного академічного камерного Вівальді-оркестру, РФ)

- Людмила Беспалова (академік РАН, заввідділу селекції Краснодарського НДІ сільського господарства імені Лук'яненко)

- Сергій Глазьєв (академік РАН, радник президента РФ з питань регіональної економічної інтеграції)

- Віктор Драгавцев (академік РАН, ДПС агрофізичних НДІ)

- Володимир Захаренко (академік РАН, Московський НДІ сільського господарства Немчинівка)

- Сергій Казаков (худрпук Пензенського обласного драматичного театру ім. Луначарського)

- Валерій Кирюшин (академік РАН, Російський державний аграрний університет)

- Йосип Кобзон (естрадний співак, депутат Думи)

- Юрій Халупа (академік РАН)

- Володимир Надикто (академік РАН, Всеросійський НДІ біологічного захисту рослин)

- Віктор Пивоваров (академік РАН, директор Всеросійського НДІ селекції)

- Борис Рунов (академік РАН, науковий консультант Міністерства сільського господарства РФ)

- Сергій Санін (академік РАН, заввідділом Всеросійського НДІ фітопатології)

- Віктор Сичов (академік РАН, іноземний член Національної академії аграрних наук)

- Михайло Соколов (академік РАН, консультант мікробів)

- Юрій Спиридонов (академік РАН, заввідділом Всеросійського науково-дослідного інституту фітопатології)

- Валентина Теличкина (актриса театру і кіно)

- Володимир Фортов (президент РАН)

- Віктор Шевелуха (академік РАН, професор Російського державного аграрного університету).

Організатори війни проти України - силовики Кремля:

- Анатолій Антонов (заступник міністра оборони РФ)

- Віктор Бондарєв (головнокомандуючий ВПС Збройних сил Росії)

- Дмитро Булгаков (заступник міністра оборони РФ)

- Олександр Вітко (командувач Чорноморського флоту ВМФ РФ)

- Олександр Галкін (командувач Південного військового округу ЗС РФ)

- Валерій Герасимов (начальник Генштабу ЗС РФ)

- Андрій Картаполов (начальник головного управління операцій і замначальника Генштабу ВС РФ)

- Олександр Ленцов (заступник командувача Сухопутними військами ЗС РФ)

- Віктор Мельниченко (військовослужбовець Прикордонної служби ФСБ)

- Олег Салюков (головнокомандуючий Сухопутних військ ЗС РФ)

- Ігор Сергун (начальник головного розвідуправління, замначальника Генштабу РФ)

- Анатолій Сидоров (командувач західним військовим округом НД РФ)

- Ігор Турченюк (заст командувача південного військового округу ЗС РФ, керівник операції РФ по окупації Криму)

- Олег Цеков (командир 200-й ОМБ Берегових військ Північного флоту)

- Олександр Чайко (командувач 1-й Танковій армії західного військового округу ЗС РФ)

- Віктор Чирков (головнокомандуючий Військово-морського флоту РФ)

- Володимир Шаманов (командувач ВДВ Росії)

- Сергій Шойгу (міністр оборони РФ)

- Сергій Юдін (начальник організаційно-мобілізаційного управління штабу Західного військового округу ЗС РФ).

Керівництво підприємств, у тому числі ВПК, що реалізують інфраструктурні проекти в Автономній Республіці Крим:

- Леонід Білих (керівний директор ВАТ Улан-Уденскій авіаційний завод)

- Азрет Беккі (гендиректор концерну Сузір'я)

- Олександр Вепрев (гендиректор Іркутського авіаційного заводу)

- Артем Голотов (гендиректор ВАТ Мобільні газотурбінні електричні станції, доньки ГК Россеті)

- Юрій Денисенко (керівний директор ВАТ Арсеньевская авіаційна компанія Прогрес)

- Олександр Дормідонтов (гендиректор ЗАТ Науково-дослідне підприємство Спецрадіо)

- Андрій Дутов (глава ради директорів ВАТ Об'єднана суднобудівна корпорація)

- Ігор Єпіфанов (гендиректор науково-дослідного інституту НДІ дар-сфера)

- Андрій Зорін (директор компанії Іжмаш-Безпілотні системи)

- Геннадій Капралов (гендиректор ВАТ Науково-дослідне об'єднання Квант)

- Сергій Кельба (глава ради директорів ГК Автодор)

- Дмитро Конопльов (керівний директор ВАТ Завод імені Дегтярьова)

- Вадим Лігай (гендиректор ВАТ Казанський вертолітний завод)

- Петро Мотренко (керівний директор ВАТ Роствертол)

- Борис Обносов (гендиректор корпорації Тактичне ракетне озброєння)

- Олександр Пекарш (заступник гендиректора ВАТ Компанія Сухий)

- Володимир Попов (гендиректор підприємства Щегловська вал)

- Сергій Смирнов (заступник гендиректора ВАТ Компанія Сухий)

- Олексій Сорокін (директор Конструкторського бюро приладобудування)

- Володимир Спірідопуло (глава ради директорів ВАТ Північне проектно-конструкторське бюро)

- Олександр Тменов (гендиректор підприємства ЗиД)

- Валерій Трушкін (комерційний директор Уральського заводу цивільної авіації)

- В'ячеслав Цибулькин (гендиректор виробничого НДІ Еталон)

- Євген Школов (глава ради директорів Уралвагонзавода)

- Олександр Шляхтенко (гендиректор ВАТ Центральне морське конструкторське бюро Алмаз)

- Володимир Шуваєв (гендиректор предпріятіч Протек)

Терористи, сепаратисти або причетні до цих видів злочинів:

- Ахра Авідзба (громадянин РФ, житель Сочі)

- Євген Агафонов (громадянин України)

- Микола Агафонов (громадянин України)

- Володимир Антюфеев (громадянин РФ, терорист, був "першим віце-прем'єр-міністром ДНР по роботі з правоохоронними органами")

- Панеро Гектор Аройо (громадянин Іспанії)

- В'ячеслав Балиба (громадянин РФ)

- Едуард Басурін (терорист, "замміністра оборони ДНР")

- Марат Баширов (громадянин РФ)

- Юрій Башкатов (громадянин України)

- В'ячеслав Бідняк (ватажок екстремістів "Лівий сектор" і "Дніпро, вставай")

- Ольга Бесєдіна (терорист, "міністр економрозвитку і торгівлі ЛНР")

- Васкес Серхіо Мануель Бесера (громадянин Іспанії)

- Ігор Безлер (терорист, громадянин РФ)

- Діна Білоус (громадянка України)

- Олена Блоха (терорист, "глава департаменту зі зв'язків з громадськістю ДНР")

- Олександр Бойченко (громадянин України)

- Драгослав Боган (глава екстремістів Сербське народне відродження і Білі орли, Сербія)

- Валерій Болотов (громадянин України)

- Сергій Бондаренко (громадянин України)

- Оксана Бондарець (громадянка України)

- Андрій Борисов (громадянин України

- Євген Борщівський (громадянин України)

- Олена Бочкарьова (громадянка України)

- Олег Буцький (громадянин України)

- Яна Вітюк (громадянка України)

- Владислав Владимиров (громадянин України)

- Оксана Власкіна (громадянка України)

- Павло Водяницький (громадянин України)

- Олександр Гаркуша (громадянин України)

- Ігор Гиркин (терорист, екс-ватажок бойовиків в Донбасі)

- Олексій Горіненко (громадянин України)

- Олексій Грановський (терорист, "міністр палива та енергетики ДНР")

- Володимир Громов (терорист, "глава контррозвідки ЛНР")

- Павло Губарєв (громадянин України)

- Катерина Губарєва (терорист, "міністр закордонних справ ДНР")

- Олена Гуденко (громадянка України)

- Віктор Давиденко (громадянин України)

- Юрій Дегтярьов (сепаратист, начальник Управління охорони водних ресурсів Луганської області)

- Сергій Дианов (громадянин України)

- Юрій Дойников (сепаратист, "глава Законодавчих зборів Севастополя, глава Севастопольської міськради")

- Вікторія Довга (громадянка України)

- Сергій Долина (громадянин РФ)

- Павло Дремов (сепаратист, отаман підрозділу Донських козаків)

- Євген Євдокимов (громадянин України)

- Павло Єрмолаєв (громадянин України)

- Олексій Єршов (громадянин України)

- Ігор Єфанов (громадянин України)

- Іван Єфанов (громадянин України)

- Марина Жейнова (терорист, "глава комітету з питань бюджету, фінансів та економічній політиці верховної ради ДНР")

- Гліб Жеребченко (громадянин України)

- Костянтин Загнибіда (громадянин України)

- Федір Задирака (терорист, "глава комітету промисловості і торгівлі верховного ради ДНР")

- Олександр Захарченко (терорист, ватажок терористів ДНР)

- Сергій Здрилюк (громадянин України)

- Олександр Зінченко (сепаратист, "глава виконкому народного фронту Новоросії")

- Ігор Івакін (терорист, "міністр вуглепрому ДНР")

- Юрій Івакін (громадянин України)

- Сергій Ігнатов (терорист, "глава народної міліції ЛНР")

- Павло Іллюхін (громадянин України)

- Адріан Бретонес Ірогоен (громадянин Іспанії)

- Заур Ісмаїлов (терорист, "і. О. Генпрокурора ЛНР")

- Герман Кадиров (терорист, "глава комітету з етики, регламенту й організації роботи верховної ради ДНР")

- Олександр Калюська (громадянин України)

- Олексій Каркача (громадянин РФ)

- Максим Карпов (сепаратист, замначальника Східно-Чорноморського бассейного управління охорони воднихресурсов)

- Олексій Карякін (громадянин України)

- Валерій Кауров (громадянин України)

- Анатолій Коваль (терорист, "глава комітету з безпеки і оборони верховного ради ДНР")

- Микола Козіцин (терорист, глава екстремістів Донська Республіка, ватажок терористів Козачья національна гвардія)

- Борис Колесніков, (сепаратист, громадянин РФ, депутат "законодавчих зборів Севастополя")

- Микола Колісниченко (сепаратист, "депутат держради Криму", колишній депутат Верховної Ради АРК)

- Євген Комаров (громадянин України)

- Володимир Кононов (громадянин України)

- Христина Корольова (громадянка України)

- Ігор Костенок (терорист, "міністр освіти і науки ДНР")

- Олексій Кострубицька (терорист, екс-глава спецпідрозділу Альфа в Донецькій області, "міністр НС ДНР")

- Олександр Кофман (терорист, "міністр закордонних справ ДНР", колишній "замглави парламенту Новоросії")

- Роман Кох (громадянин РФ)

- Євген Кріжін (громадянин РФ)

- Дмитро Кузьменко (громадянин України)

- Семен Кузьменко (терорист, "міністр транспорту ДНР")

- Віктор Кучковому (терорист, "міністр охорони здоров'я ДНР")

- Оксана Ку-Ян-Мі (громадянка України)

- Вадим Лещенко (громадянин України)

- Борис Литвинов (терорист, "міністр радміну - управсправами Радміну ДНР")

- Михайло Литвинов (громадянин України)

- Сергій Литвин (терорист, "замглави радміну ЛНР")

- Бартоломе Медіна Лопес (громадянка Іспанії)

- Світлана Лужецька (сепаратист, "депутат держради Криму", екс-депутат Верховної Ради АРК)

- Віталій Луньов (терорист, "замміністра доходів і зборів ДНР")

- Віталій Лютіков (громадянин України)

- Роман Лягін (громадянин України)

- Олександр Маланчук (громадянин України)

- Олександр Малихін (громадянин України)

- Ольга Малиновська (терорист, "міністр праці і соцполітики ДНР")

- Володимир Маковича (терорист, "замглави ДНР")

- Олександр Малько (терорист, "глава комітету у справах об'єднань і релігійних організацій ДНР")

- Айдін Мамедов (громадянин Азербайджану)

- Євген Мануйлов (терорист, "міністр бюджету ЛНР")

- Євген Масюткін (сепаратист, "ректор Керченського державного морського технологічного університету")

- Катерина Матющенко (терорист, "міністр фінансів ДНР")

- Василина Мельник (сепаратист, "глава первинної профспілкової організації транспортників ДП ​​Севастопольський морський рибний порт")

- Геннадій Мешалкин (громадянин України)

 Сергій Меняйло (сепаратист, в.о "губернатора" Севастополя)

- Олександр Михайлов (терорист, "перший заступник міністра доходів і зборів" ДНР)

- Олексій Мільчаков (терорист, командир підрозділу Русич)

- Михайло Мішин (терорист, "міністр молоді, спорту та туризму" ДНР)

- Микола Мозговий (сепаратист, екс-глава держпідприємства Севастопольський морський рибний порт)

- Олексій Мозговий (громадянин України)

- Вадим Монастирський (громадянин України)

- Валерій Мороз (громадянин України)

- Світлана Морозова (громадянин України)

- Георгій М'який (громадянин України)

- Надія Нечепорук (громадянин України)

- Василь Нікітін (громадянин України)

- Микола Новиков (громадянин Росії)

- Євген Овчаренко (громадянин України)

- Дмитро Орлов (громадянин Росії)

- Арсеній Павлов (терорист, командир батальйону сепаратистів Спарта)

- Яніна Павленко (директор державного підприємства завод шампанських вин Новий Світ)

- Микола Пачковський (громадянин України)

- Олег Петренко (колишній директор ДП Південний НДІ морського рибного господарства та океанографії)

- Володимир Підгорний (терорист, "міністр економічного розвитку" ДНР)

- Павло Подліпян (громадянин України)

- Ігор Плотницький (терорист, "глава ради міністрів" ЛНР)

- Марія Подсушная (громадянка України)

- Марина Пожидаєва (громадянка України)

- В'ячеслав Пономарьов (терорист, колишній самопроголошений мер Слов'янська)

- Максим Поплавський (громадянин України)

- Дмитро Прокопчук (громадянин України)

- Андрій Пургин (терорист, один з ватажків ДНР)

- Денис Пушилін Денис Володимирович (терорист, "глава народної ради" ДНР)

- Євген Раздрокін (громадянин України)

- Рамах Саломон Андрес (громадянин Іспанії)

- Василь Розсадник (терорист, "міністр будівництва та житлово-комунального господарства" ДНР)

- Олексій Ремізов (громадянин України)

- Павло Ремізов (терорист з "головного управління поліції" ДНР)

- Сергій Рибалко (громадянин Росії)

- Родрігес Перес Брайан (громадянин Іспанії)

- Микола Романько (громадянин України)

- Сергій Рубін (терорист, "глава комітету верховної ради" ДНР)

- Мирослав Руденко (терорист, "глава комітету верховної ради" ДНР)

- Ольга Рудникова (громадянка України)

- В'ячеслав Румянцев (сепаратист, екс-глава ДП Севастопольський морський рибний порт)

- Євгенія Самохіна (терорист, "міністр економічного розвитку" ДНР)

- Олексій Сафронов (громадянин України)

- Юрій Сивоконенко (терорист, "глава комітету у справах молоді та спорту верховного ради" ДНР)

- Сергій Сокових (громадянин Росії)

- Іван Сокіл (начальник Східно-Чорноморського басейнового управління охорони водних ресурсів)

- Аліна Соколова (громадянка України)

- Артем Сорокін (громадянка України)

- Андрій Співак (громадянка України)

- Веніамін Степанов (громадянка України)

- Драган Станоєвич (глава проросійської організації Об'єднана сербська діаспора Євразії)

- Юлія Сулим (терорист, "глава комітету соціальної та житлової політики верховної ради" ДНР)

- Дмитро Тареев (громадянин України)

- Рустам Теміргалієв (сепаратист, радник "глави Радміну Криму")

- Олена Терехова (громадянка України)

- Олександр Тимофєєв (терорист, "міністр доходів і зборів" ДНР)

- Андрій Ткаченко (громадянин України)

- Вадим Токарев (громадянин України)

- Михайло Толстих (командир батальйону Сомалі)

- Сергій Фадєєв (терорист, "помічник представника" ДНР в РФ)

- Юрій Фесенко (громадянин України)

- Катерина Філіппова (терорист, "міністр юстиції" ДНР)

- Андрій Філонов (сепаратист, "радник Галвей Криму з курортів і туризму")

- Олександр Фомін (громадянин України)

- Роман Фролов (громадянин України)

- Ігор Хакімзянов (громадянин України)

- Равіль Халіков (терорист, "генеральний прокурор" ДНР)

- Микола Хардиков (терорист, "міністр зв'язку ДНР")

- Вадим Хворостянов (громадянин України)

- Олександр Ходаковський (терорист, "секретар Ради безпеки" ДНР)

- Олександр Хряков (терорист, глава комітету верховної ради "ДНР)

- Олег Царьов (терорист, "спікер парламенту Новоросії")

- Сергій Циплаков (терорист, глава комітету верховної ради "ДНР)

- Сергій Цеков (сепаратист, "замглави держради Криму")

- Ганна Чабанова (громадянка України)

- Олексій Чалий (сепаратист, "глава законодавчих зборів Севастополя")

- Галина Шевченко (громадянка України)

- Віктор Шесслер (перший замглави Східно-Чорноморського басейнового управління охорони водних ресурсів)

- Станіслав Шидловський (терорист, керівник "російської діаспори в Маріуполі")

- Ігор Шпоренко (громадянин України)

- Олександр Шубін (терорист, "міністр юстиції" ЛНР)

- Дмитро Щедрін (громадянин України)

- Олег Юшан (громадянин України)

- Анастасія Ющенко (громадянин України)

- Дана Яковенко (громадянин України)

- Олексій Ярославцев (громадянин Росії)

- Віктор Яценко (терорист, "міністр зв'язку" ДНР).