Передплатити Підтримати

Олександра КОВАЛЬ: «За торгове місце треба платити»

Брати Капранови не приїдуть на Форум видавців, бо не хочуть платити за торгівлю зі свого «Запорожця».

Щороку на Форумі видавців увагу шанувальників книги привертав ”Запорожець” зеленого кольору братів Капранових. Цей “жужик”, як письменники його любовно називають, є не лише їхньою візитівкою, а й “торговельним місцем”.  З капота ретро-автомобіля  брати Капранови продавали свої книжки. Цього року “жужика” на Форумі не буде. 

“Із сумом повідомляємо, що за кількарічним наполяганням адміністрації цього року ми не будемо брати участі у Форумі видавців, - написали брати Капранови у соц­мережах. -  Три роки тому вони запитували нас, скільки ми їм заплатимо за те, що своїм “жужиком” стоїмо на вулиці Коперника (за межами Форуму). Минулого року виставили рахунок на 2000 гривень. На наше прохання надати документи, які би засвідчували право здавати в оренду проїжджу частину вулиці Коперника, нічого не відповіли. Цього року виставили рахунок на 4000 за те, що (увага!) отримають для нас в мерії дозвіл на торгівлю.

І це при тому, що кожного року орендуємо на Форумі стенд та ще 2-3 намети на вулиці”.

Письменники образилися і переконують, що адміністрація не хоче, щоб вони приїздили на Форум, а “нав’язуватися не любимо, і цього року там не буде наших стендів”.

Президент Форуму Олександра Коваль не забарилася з відповіддю і прокоментувала скандал, назвавши його бурею у склянці води. 

“Від самого початку, з 1994 року ми не просто декларували наміри, а робили все, що в наших силах, для створення в Україні цивілізованого книжкового ринку, - каже Олександра Коваль. -  Одним з правил такого ринку є рівні можливості і рівна відповідальність для всіх гравців. Якщо хтось намагається бути “рівнішим” - він грає проти решти членів свого цеху.  Ринкове правило учасників ярмарку таке: за торговельне місце треба платити, адже всі його для того й беруть, щоб не просто продати свої чудові книжки, а ще й заробити на цьому. Якщо хтось не торгує - той за місце не платить. Серед наших учасників є благодійні фонди і громадські організації, які збирають книжки для Сходу, роздають безкоштовно листівки і конверти за обіцянку зробити добру справу, збирають допомогу для АТО і потерпілих. Вони не платять. Не платять  або відтерміновують свої платежі видавці, які мають тимчасові труднощі. Маємо солідарно допомагати оде одному. Якщо видавець за чотири дні з незаконно припаркованої машини продає дві тисячі книжок, то вже зробити належну оплату за це він точно може, особливо після кількарічних обіцянок, які брати Капранови давали мені в присутності великого натовпу їхніх шанувальників. І особливо після того, коли ми нарешті отримали дозвіл міської ради Львова здійснювати торгівлю з машини на вулиці Коперника”. 

На думку Олександри Андріївни, брати Капранови приїдуть, щоб не розчаровувати своїх шанувальників.