Франковий вуз отримав 61 повістку, медичний — жодної

У військкоматах стверджують — викладачі до мобілізації ставляться з розумінням

Четвертий етап мобілізації сягнув своїми хвилями і до освітянської спільноти,у тому числі чи не найповажнішої її гілки — викладацького складу вузів. Скільки повісток отримали найпопулярніші виші Львова та як до цього ставляться викладачі, з’ясовувала журналіст “Леополіса”.

Як розповіли у прес-центрі ЛНУ імені Івана Франка, університет отримав 61 повістку. “У зв’язку з цією ситуацією виникатимуть проблеми у навчальному процесі, — пояснив “Леополісу” декан механіко-математичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Михайло Зарічний. — Як бути, коли заберуть людину, яка читає спеціальний, так би мовити, авторський курс? Хто її замінить? Розуміємо, що держава у складній ситуації. І в університеті, і на факультеті всіляко намагаються допомагати нашим бійцям. Водночас у навчальному плані ситуація важка”.

У НУ “Львівська політехніка” надійшло близько 40 повісток. “Військкомати звернулися до підприємств, у тому числі вищих навчальних закладів, щоб допомогли їм, — розповів “Леополісу” начальник військово-облікового відділу НУ “Львівська політехніка” Олег Плешкановський. — Представникам військових комісаріатів важко було вручити повістки на дому, оскільки люди працюють, мають інші справи, тож не можуть постійно перебувати вдома. З організаційного боку це виглядає так — представник військкомату приходить до вузу і, згідно зі сформованими списками, вручає повістки. З боку працівників нашого закладу ухилень від мобілізації не було. Як реагують? Розуміють, що потрібно захищати державу. З числа тих людей, яким вручили повістки, не усі зможуть воювати. Зрештою, потрібно ще медкомісію пройти”.

За словами пана Олега, наразі рано говорити про те, як ситуація із мобілізацією викладацького складу вплине на навчальний процес. “Уявіть, що буде, якщо, до прикладу, з кафедри забрати чотирьох викладачів. Потрібно знай­ти заміну. Навантаження на інших викладачів збільшиться”, — підсумовує пан Плешкановський.

Цікаво, що Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького наразі не отримав жодної повістки. “Основні наші працівники — це медики. І всі вони військовозобов’язані, — пояснила “Леополісу” старший інспектор військово-облікового столу Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталія Сурма. — У нашому вузі значна частина професорсько-викладацького складу, а це кандидати наук, доктори наук, професори, доценти. Усі вони захищені від мобілізації, як і студенти, аспіранти, клін-ординатори та інтерни. Зриву навчального процесу не можна допустити. Наразі з початку четвертої хвилі мобілізації повісток не отримували. Списки військовозобов’язаних у військкомат надсилаю регулярно. Поки що у зоні АТО перебувають двоє наших викладачів. Один працює у лікарні швидкої допомоги, інший — у дитячій лікарні на Орлика. Ще один викладач нещодавно повернувся із зони АТО. Крім того, двоє студентів-добровольців теж перебувають у зоні АТО, а один недавно повернувся звідти. Жінок серед них немає. Коли з’ясовувала це питання у військкоматі, мені повідомили, що наразі потреби у жінках-лікарях немає”.

За словами пані Наталії, наразі немає необхідності у призові провізорів, стоматологів, педіатрів. Натомість є потреба у терапевтах, реаніматологах, анестезіологах, хірургах.

Жодної повістки не отримав і Львівський національний університет ветеринарної медицини і біотехнологій імені Ґжицького, розповів “Леополісу” начальник відділу кадрів університету Анатолій Ковтун.

Львовом ходять чутки, що у медичних закладах суттєво побільшало пацієнтів-викладачів, які намагаються зробити довідки, що “підтвердять” їхню військову недієздатність. “Це неправда, — розповіла “Леополісу” народний депутат Оксана Юринець. — Мій особистий помічник на громадських засадах, голова Ради молодих вчених НУ “Львівська політехніка” Олександр Березко — мобілізований. Ніхто ніякими довідками “не озброювався”. Сашко зараз проходить навчання у Старичах. Деякі інші працівники Політехніки, серед яких і кандидати наук, — також там. Можливо, медики когось і визнали непридатними, якщо для цього були відповідні підстави”.