Передплатити Підтримати

У Донецькій області поновили антитерористичну операцію

Силові структури поновили антитерористичну операцію в Донецькій області, заявив перший віце-прем'єр-міністр Віталій Ярема

"Активна фаза операції триває", — сказав він журналістам.

Ярема нагадав, що раніше керівництво приймало рішення щодо припинення антитерористичної операції у зв'язку з великодніми святами.

Перший віце-прем'єр зазначив, що будуть застосовуватися заходи щодо знешкодження бандформувань, які орудують, зокрема, у Слов'янську й Краматорську.

За його словами, минулої ночі активні дії в східних областях не проводилися, але відбудуться найближчим часом.

Ярема сказав, що 22 квітня відбулися консультації з американськими фахівцями, які борються десятиліттями з тероризмом, і вони схвалили дії українських спецслужб, додавши, що при проведенні АТО має враховуватися підтримка Росії серед населення Донецької й Луганської області.

На запитання, коли можна буде побачити активні дії силовиків у Слов'янську й Краматорську, Ярема зазначив: "Антитерористична операція не означає, що сьогодні всі війська пішли в бій. Це велика оперативна робота".

"Щоб затримати когось, треба знати його місцезнаходження, його озброєння, де він спить, як пересувається, треба знати його оточення. Усі ці заходи проводяться, але я не можу вам про них розповідати… Люди, які там працюють, роблять це професійно", — зазначив він.

"Є великі ризики, що може постраждати цивільне населення — цього чекає Російська Федерація. І ми повинні провести операцію так акуратно й настільки в правовому полі, щоб цивільні люди не постраждали", — заявив Ярема.

Він спростував чутки про те, що з українських військовослужбовців беруть розписки про незастосування зброї: "Немає такого. Солдат зобов'язаний виконувати накази своїх командирів відповідно до статуту й законодавства".

"Він має право відмовитися від виконання злочинного наказу. Таких наказів солдатам і співробітникам правоохоронних органів ніхто давати не збирається. Але коли ми спостерігаємо, що щодня у Слов'янську вбивають людей, катують, порушують їхні права — співробітники міліції й ЗСУ мають право застосовувати силу, у тому числі й вогнепальну зброю", — наголосив Ярема.

Як відомо, напередодні глава Верховної Ради, в. о. президента Олександр Турчинов зажадав від силових структур поновити антитерористичну операцію у східних областях.

18 квітня Міністерство внутрішніх справ призупинило антитерористичну операцію на виконання домовленостей між Україною, Європейським Союзом, США й Росією в Женеві (Швейцарія) 17 квітня.

Джерело: Українські новини, ЛІГАБізнесІнформ