Віче у Харкові: міліція застосувала силу, є постраждалі і затримані

Під час акції проукраїнських активістів у Харкові, де о 18:00 22 червня розпочався Євромайдан та народне Віче, міліція застосувала силу проти активістів.

Як повідомляють у соцмережах, спершу місце проведення Віча було змінено з площі Свободи, де лишалися учасники антимайдану, на площу Конституції.

Пізніше учасники ухвалили рішення йти на площу Свободи.

При цьому очільник Харьківської самооборони Ігор Россоха закликав не піддаватися на провокацію та не йти туди. Мітинг розділився на 2 частини: одна лишилася на пл.Конституції, інша рушила на пл.Свободи.

При цьому міліція перекрила активістам рух.

Там же почалися затримання деяких учасників ходи.

Згодом міліція не пускала людей з боку парку Шевченка. За інформацією очевидців, у силовиків були нашивки спецпідрозділу "Грифон".

Під час Віча учасники заходу закликали збирати підписи, щоб вигнати сепаратистів з міста. Потім міліція щільним кільцем оточила пам'ятник Леніну, щоб мітингувальники не змогли підійти до нього. Станом на 20:40 біля пам'ятнику Шевченка лишається небагато учасників акції, які змогли повернутися з ходи до площі Свободи.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в міліції підтвердили, що затримані декілька проукраїнських активістів. Також в МВС зазначили, що затримані і проросійські активісти.

За даними МВС, "виникла сутичка між громадянами, вони стали вигукувати образи, найбільш активні учасники були затримані і доправлені до райвідділку для надання пояснень", - зазначили в МВС.

За даними міліції, з обох боків затримано близько 30 осіб.

Джерело: Українська правда