Передплата 2024 ВЗ

63% громадян підтримують повну заборону УПЦ мп в Україні — опитування

  • 07.05.2024, 20:20
  • 466

63% опитаних українців вважають, що Українська православна церква московського патріархату повинна бути повністю забороненою в Україні. Ще 20% виступають за дещо «м'якший» підхід, що не передбачає повної заборони, але пропонує встановити державний контроль та нагляд

Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій «Форум».

У грудні 2022 року заборону УПЦ мп підтримували 54% опитаних, а у травні 2023 року — 66%. Водночас за встановлення державного контролю над УПЦ МП у грудні 2022 року виступали 24% респондентів, а у травні 2023 року — 19%.

Натомість на думку 12% опитаних нічого не варто робити й не варто втручатися у справи УПЦ МП, а потрібно розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень. Стільки ж було у грудні 2022 року, хоча у травні 2023 року трохи менше — 6%.

У всіх регіонах України більшість населення — від 76% на сході до 85% на заході й 86% у центрі — виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ мп.

Однак на півдні та сході трохи менше тих, хто виступає за повну заборону — 55% і 46% проти, відповідно, 69% на заході й 68% в центрі.

Також респондентів запитали, чи довіряють вони УПЦ мп. 82% опитаних відповіли, що ні. Натомість 8% сказали, що довіряють, а 11% не змогли визначитися зі своєю думкою.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати опитування, зазначив, що УПЦ МП, вочевидь, не вдається переконати українців, що вона незалежна і що стоїть на проукраїнських позиціях. Серед населення вона досі сприймається як «п'ята колона кремля».

А втім, зауважив Грушецький, практичні безпекові заходи щодо представників УПЦ мп варто супроводжувати комунікацією, особливо із західною громадськістю.

За його словами, уже зараз можна бачити, що росіяни намагаються дискредитувати Україну за кордоном через нібито «переслідування християн».

Схожі новини