Велика користь із малих паростків
Останнім часом неабиякої популярності у нас набуває мікрозелень, яку використовують для приготування салатів, основних страв, смузі, додають до риби чи м’яса. Ці рослинки насичують організм вітамінами, заряджають енергією
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/512148/mikrohrin.jpg)
Тож тепер багато людей вирощують згадуваний мікрогрін. Серед них — львів'янка Світлана Астапович, котра плекає 20 видів паростків та їстівні квіти.
За таку справу вона взялася ще 2019 року, під час перебування у декреті (до того понад 10 років працювала у банківській сфері). Шукала для своєї дитини альтернативу деяким продуктам харчування. Так почала пророщувати гречку.
Потім молода жінка згадала, що у польському Вроцлаві куштувала смачну зелень. Зацікавилася і нею.
А після закінчення декретної відпустки пані Світлана написала бізнес-план, який відправила на розгляд через портал «Дію». Таким чином удалося отримати кошти і вивести своє хобі на професійний рівень.
У мікрорайоні Левандівка ентузіастка орендувала цокольне приміщення площею 50 квадратних метрів. На обладнаних стелажах із відповідним освітленням вирощує корисну смакоту, котра до вподоби не тільки усій її родині, а й друзям та знайомим. Завдяки гідропонним установкам готова продукція з’являється вже через кілька днів.
Героїня нашої розповіді займається представниками традиційних культур — редисом, горошком, соняшником, капустою броколі, пшеницею, гірчицею, базиліком. Найбільш популярні - паростки злакових і бобових, що стимулюють в організмі відновлювальні процеси, підвищують імунітет, працюють на профілактику серцево-судинних та онкологічних захворювань. Знаходять споживача й її менш поширені рослини — маш, санво, корал.
Зрештою, йдеться не тільки про вирощування. Віднедавна господиня ще освоїла технологію виготовлення соку з паростків пшениці (зелень зрізує, пропускає через соковитискач та отримує фреш).
Отож Світлана Астапович знайшла для себе новий вид діяльності, який успішно втілює в життя. А отриману продукцію представляє на ярмарках крафтових виробників, водночас розповідаючи про корисні властивості мікрозелені, з котрою пов’язала своє життя.