Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Ця пісня — концентрація сили, болю і надії, яку всьому світу покажуть двоє наших дівчат»

У шведському Мальме триває пісенний конкурс «Євробачення», в якому представницям України пророкують одне з перших місць

68-ий пісенний конкурс «Євробачення» розпочався з урочистої ходи так званим бірюзовим хідником у шведському місті Мальме. Представниці від України, alyona alyona & Jerry Heil, вийшли на урочисту ходу у вбранні з підвішеними ключами. Вони символізують втрачені домівки через війну в Україні - коли ключ є, а дому вже немає… Артистки подарували ведучому український великодній кошик і показали традицію «битися» крашанками. Співачки також нагадали, що збиратимуть кошти на відбудову гімназії на Дніпровщині.

Ще задовго до початку «Євробачення» українським артисткам букмекери проро­кували місце у першій десятці. Але після першої репетиції шанси українок на пере­могу зросли — українки підкорили єврофанів своєю піснею Teresa & Maria. Якщо у за­гальному рейтингу букмекерів наш дует посідає третє місце, то в першому півфіналі їм взагалі пророкували перші позиції.

Після першого півфіналу, який відбувся 7 травня, у ґранд-фінал вийшли 10 країн-учасниць. аlyona аlyona і Jerry Heil виступили у пер­шому півфіналі під номером 5. За прогнозом букмекерів, Україна з імовірністю 96% мала посісти в півфіналі перше місце. Співачки, за прогнозами, мали розділити першість з представником Хорва­тії - співаком Baby Lasagna (коли верстався номер, ми ще не знали, як виступлять аlyona аlyona та Jerry Heil. — Г. Я.). Другий півфінал відбу­деться 9 травня, а фінал — у суботу, 11 травня.

До початку пісенного конкурсу багато хто обурювався, мовляв, для чого Україні брати участь у цьому шоу й витрачати такі шалені кошти, за які можна було би купити, напри­клад, дрони для ЗСУ… Натомість переможниця «Євробачення-2016», українська співачка Джамала сказа­ла, що наша держава не може собі дозволити бойкотувати міжнарод­ний конкурс «Євробачення-2024». Артистка переконана, що Україні важливо залишатися в центрі уваги. «Деякі країни можуть відмовитися від участі, але не ми. У світі зараз багато воєн і, звичайно, нелегко по­стійно тримати увагу на собі, щоб люди не втомилися від нашої війни. Але це наше завдання, людей, які залишаються в Україні, людей, які воюють, бути такими ж гучними й креативними. Це завдання митців — знаходити нові способи, як роз­крити і показати нашу країну», — за­явила Джамала.

Українська співачка Марія Бур­мака на своїй сторінці в Інстаграм висловила своє захоплення україн­ськими виконавицями. Після пер­шої репетиції артисток Бурмака поділилася враженнями. «Вчора передивилась всіх учасників „Єв­робачення“, а потім дивилась ре­петицію Джеррі і Альони — це про­сто вражаюче. І пісня, і виконання, і постановка Тані Муїньо. Особливо порівняно з усіма іншими піснями. Я коли дивилась, то аж клубок став у горлі», — написала Бурмака.

Співачка також додала, що не знає, чи зрозуміють номер єв­ропейці, але він точно влучить у саме серце всім українцям. «Це як кожен з нас, з бронею на плечах і на серці, але все одно йде під ви­бухами. Чи зрозуміють європей­ці, що це не салюти, а це ракети? Невідомо. Але це розуміє кожен з нас, як це — жити перед велетен­ською смертоносною махіною. Коли майже в кожного є близькі, які життям своїм стримують цей молох. Це пісня не про мати Тере­зу і Діву Марію. Це пісня про те, що добро перемагає зло, що є хтось у світі, хто стримує криваву навалу. Це концентрація сили, болю і на­дії, яку всьому світу покажуть двоє наших дівчат»…

Схожі новини