Передплата 2024 «Добрий господар»

Росія готується до масштабної війни: у Генштабі Р Ф представили нову військову доктрину

Нова військова доктрина Росії, яку 2 березня представив начальник Генштабу Р Ф Валерій Герасимов, передбачає перевагу країни «над будь-яким потенційним противником».

Про це пише в «Новій газеті» військовий оглядач Павло Фельгенгауер, передає Українська правда.

«Ми повинні всіма силами забезпечити технічну, технологічну, організаційну перевагу над будь-яким потенційним противником», — заявив Герасимов у своєму виступі на засіданні Академії військових наук у Москві.

За його словами, «складність сучасного озброєння така, що налагодити його виробництво в короткі терміни з початком військових дій навряд чи вдасться, тому все необхідне має випускатися в необхідній кількості і надходити у війська ще в мирний час».

Автор зазначає, що в січні 2013 року начальник генштабу Р Ф Валерій Герасимов також виступив з доповіддю про війни майбутнього на засіданні Академії військових наук.

«Доповідь було надруковано, і через рік-другий вона стала відома на Заході як «доктрина Герасимова» про так звані «гібридні війни» після успішної спеціально-армійської операції з приєднання Криму, війни на Донбасі та інших драматичних подій «російської весни», — йдеться у тексті.

У тій доповіді говорилося про «асиметричні дії», про використання як військових, так і невійськових інформаційних методів дестабілізації супротивника.

Оглядач зазначає, що в новій «доктрині Герасимова» 2019 року змінився тон викладу: в офіційні документи повернулася термінологія часів розпалу «холодної війни».

«Тепер США і їх союзники іменуються „агресорами“, готовими віроломно напасти в будь-який момент, використовуючи „технології „кольорових“ революцій і м'якої сили“, а також „ймовірними противниками“, як років п'ятдесят тому», — пише автор.

У доктрині також йдеться нібито про нову стратегію Пентагону «Троянський кінь»: «використовуючи протестний потенціал „п'ятої колони“, США дестабілізують обстановку, наприклад в РФ, і одночасно завдають ударів високоточною зброєю „по найбільш важливих об'єктах“».

«Зрозуміло, що тепер громадянські протести і взагалі будь-який невдоволення можна при бажанні кваліфікувати як зраду і змову з агресором, як це і було завжди при радянській владі», — відзначає експерт.

За твердженням Герасимова, основою «відповіді» РФ на загрози «є стратегія активної оборони», тобто «комплекс попереджувальних заходів із нейтралізації загроз безпеці держави».

«Очевидно, що порівняно помірна колишня „доктрина Герасимова“, з її акцентом на гібридні дії, більше не годиться. Звичайно, всякі „асиметричні, політичні, економічні, інформаційні та інші невійськові заходи“ залишаються в арсеналі, але головний зміст військової стратегії, стверджує Герасимов, „становлять питання підготовки до війни і її ведення Збройними силами“», — йдеться в статті.

При цьому автор підкреслює, що мова йде саме про масштабну, а не локальну війну.

Слова Герасимова про «перевагу над будь-яким потенційним противником» експерт трактує як мету ВС РФ перевершувати об'єднані сили решти людства.

Автор зазначає, що саме до такої мети прагнув радянський Генштаб, однак СРСР розвалився в 1991 році.

«Нова доктрина „Герасимов 2.0“ істотно скоригована в бік посилення порівняно з „доктриною Герасимова“ зразка 13-го року, а Генштаб, як за часів холодної війни, в обґрунтування нестримної мілітаризації Росії вигадує або в десятки разів перебільшує зовнішні загрози. Кінцевий результат нової спроби домогтися переваги „над будь-яким потенційним противником“ буде, напевно, таким само плачевним, як і в 1991 році», — підсумовує експерт.

Схожі новини