Передплатити Підтримати

Цариці військ негода не страшна!


На Яворівському полігоні посвячували в артилеристи та стріляли з «Градів»

Минулої п’ятниці, коли негода знову примусила львів’ян ховати від вітру та мокрого снігу обличчя у шалики, кореспондент “ВЗ” браво крокував багнюкою по Яворівському полігоні. У полі температура була значно нижча, ніж у місті, а вітер так хуліганив, що, здавалося, ще хвилина — дві, і ніс перетвориться на бурульку... У таких умовах вже тиждень проходили вишкіл просто неба курсанти всіх факультетів Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

НЕ ВІДЧУВАЛИ холоду хіба що першокурсники факультету ракетних військ та артилерії. Після піврічного навчання цього дня вони мали здійснити свої перші бойові постріли з протитанкових гармат. Після чого стати правдивими підданими цариці військ — Артилерії.

Усі команди біля гармат подаються настільки гучно, що їх, здається, чує навіть уявний ворог — ворожі танкісти. Нарешті — перший постріл. Поруч зі мною чи не гучніше від пострілу зойкнула від несподіванки дів-чинка-журналіст... У всіх закладає вуха. Дим, що стелиться від гармати, лізе в ніс. До курсанта, який вперше вистрелив з грізної зброї, поспішають товариші. Кіптявою з гільзи від снаряду вони мастять йому обличчя, потім тією ж гільзою б’ють по сідницях та поздоровляють з посвятою в артилеристи.

Після стрільби замурзані курсанти шикуються. Начальник академії генерал-лейтенант Павло Ткачук вітає їх з першими бойовими стрільбами і дарує кращим стрільцям годинники та грамоти. Присутній на полігоні командувач ракетних військ і артилерії сухопутних військ генерал-майор Андрій Колєнніков нагадує, що факультет ракетних військ і артилерії у Львівській академії сухопутних військ був створений лише сім років тому. Та минулого року, коли в армії проводився конкурс на кращу артилерійську батарею, його переможцями стали офіцери — випускники львівської академії.

Поки першокурсники тішилися першими пострілами з гармат, в іншому куточку полігона готувалися до бойових стрільб з реактивних установок “Град” старшокурсники. Їм довелося проводити складні математичні розрахунки, щоб “накрити” ворога, якого екіпажі установок бачити не могли навіть у біноклі.

Установки “Град” — сучасне покоління легендарних “Катюш”, що наводили жах на німців у Другу світову війну. Дальність стрільби з цієї зброї — 20 400 метрів. На Яворівському полігоні стріляють на відстань 8 200 метрів. Останні команди, і з сопла установки одна за одною з інтервалом 22 секунди з виттям вириваються в небо снаряди. У квадраті ураження вони знищать усе живе на площі 400 на 400 метрів. Грізне виття цих снарядів та сліди від них у засніженому небі навіть вночі мені снилися...

Ще більше новин від «Високого Замку»?
Долучайтеся до нас у Telegram