Передплатити Підтримати

Від УАЗу – до авто Бонда


В унікальній колекції Ігоря Палиги понад три тисячі автомобільчиків.

Ігор Палига — лікар, засновник клініки, батько двох донечок та прекрасний чоловік. Серед інших пана Ігоря вирізняє його істинно чоловіче хобі — автомобілі. Його колекція налічує понад три тисячі маленьких машинок: від карет швидкої допомоги до майже повної колекції автомобілів з “бондіани”.

У своєму заміському будинку у Брюховичах Ігор Палига виділив під свою колекцію цілу кімнату. У скляних шафах — сотні модельок. Пан Ігор з трепетом показує свій перший у колекції автомобіль: “Любов до техніки у мене з дитинства. Цю машинку я знайшов під подушкою на День св. Миколая. Це УАЗ 469. Йому вже років 35, але він і досі залишається моїм улюбленцем. Певно, з цього і почалася моя колекція”. За словами пана Ігоря, сьогодні його колекція складається з понад 3000 машинок. Точної кількості назвати не може, бо кожного тижня попов­нює колекцію  і  збився з рахунку. “Шукаю машинки зазвичай в Інтернеті, на різноманітних форумах, в онлайн-магазинах та на аукціонах. Крім того, у Львові є КлЮб колекціонерів автомоделей. Збираємося раз на три тижні, спілкуємось або міняємось машинками, які повторюються”. Пан Ігор — прихильник швидкості та ревіння мотора. Він — байкер. Але в колекції байкам відведено скромний куточок на полиці. “У масштабі, який я обрав, 1:43, їх є дуже мало”, - каже. Однак певна колекція мотоциклів все ж є — це лінійка БМВ.

Оцінити вартість колекції важко: “Коли купуєш машинку, вона може коштувати від кількох гривень до тисячі. А з часом стає дорожчою. Це все треба перевіряти на аукціоні. Хтось може оцінити машинку у 200 доларів, а дехто скаже, що це іграшка, і не більше”.

Захоплення батька передалось і доньці. Старша донька (12 років) теж виявляє інтерес до колекціонування. Її колекція фігурок собачок налічує близько сотні. Колекціонер розповідає, що найбільша проблема у його друзів — не знають, що подарувати. “Знайти таку модель, якої в мене немає, майже неможливо”, - каже Ігор Палига.