Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Наступні дні будуть вирішальними у війні з росією, — міністерка

  • 20.02.2023, 20:15
  • 888

Наступні дні стануть вирішальними як для України, так і для світу

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок. Фото із мережі
Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок. Фото із мережі

Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок на пресконференції з філіппінським колегою Енріке Манало після їх переговорів у Берліні.

«Наступні дні будуть вирішальними не лише з огляду на Україну, але вирішальними для миру в усьому світі», — наголосила Бербок.

Вона переконана, що наступний тиждень в Нью-Йорку «підсумує весь минулий рік». Йдеться про те, що світ згуртовано засудив російську агресивну війну, що показало голосування по резолюції ГА ООН у березні минулого року. Втім, була певна кількість країн, які утрималися, і дуже мала кількість підтримала рф.

За даними Бербок, перші продовжували утримуватися при інших голосуваннях не тому, що вони не засуджують війну, не тому, що вони не підтримують Хартію ООН, «а тому, що вони перебувають у сильній залежності від росії».

Загалом протягом минулого року вдалося домогтися заяв світу, що він не лише засуджує це порушення міжнародного права, а й те, що чітко стоїть на позиціях Хартії ООН. Це потребує підтвердження також у четвер-п'ятницю в Нью-Йорку.

«Ця війна — не європейська справа. Ця війна має жахливі наслідки для всього світу. Тому саме цими днями в Нью-Йорку весь світ апелюватиме до президента Путіна із закликом припинити війну та вивести війська, а також подбати про відновлення миру», — зазначила дипломат.

Вона додала, що весь минулий рік партнери в ЄС і НАТО працювали над зміцненням власної обороноздатності.

Схожі новини