Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У львівських трамваях та тролейбусах вмикатимуть колядки у виконанні оркестрів військових та рятувальників

  • 19.12.2022, 12:45
  • 1 135

Традиційно у грудні і січні у трамваях та тролейбусах Львова вмикають колядки, щедрівки та різдвяні пісні

Фото ілюстративне зі сторінки "Львівелектротрансу"
Фото ілюстративне зі сторінки "Львівелектротрансу"

Цьогоріч у транспорті лунатимуть фрагменти понад двадцяти композицій від Заслуженого академічного оркестру України зразково-показового оркестру Збройних Сил України, оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Мета проєкту — популяризація українського музичного контенту, а відповідно й виконавців, та традиції національного святкування новорічних та Різдвяних свят, моральна підтримка задля консолідації внутрішніх духовних ресурсів наших пасажирів у такий нелегкий час.

«Попри втрати рідних та страх перед новими викликами, ми хочемо нагадати, що нас єднає, нагадати про християнські цінності та надію, які нам дарують ці свята.

Сезон колядок 2022−2023 є особливим та унікальними. Завдяки розумінню та неймовірним людським якостям (особливо швидкістю реагування у екстремальних умовах) звукооператорів Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької та повному сприянню усіх без виключення працівників Будинку офіцерів у Львові (від начальника до чергового), попри «тривоги» та відімкнення електроенергії вдалося зробити перший аудіозапис оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Коротеньке відео із запису можна буде подивитися на офіційних сторінках ЛКП «Львівелектротранс», — розповіла речниця ЛКП «Львівелектротранс» та авторка проєкту «Колядки, щедрівки, різдвяні пісні у львівському електротранспорті» Ольга Бачинська.

Важливо, що проєкт реалізують востаннє. 7 жовтня набув чинності Закон 2310-IX, який передбачає заборону «акустичного насильства».

«Я, як львів'янин, знаю про проєкт і, звісно, люблю колядки. Проте, закон має універсальну дію, і було б неправильно, якби держава чи органи влади або самоврядування визначали, яку музику можна транслювати, а яку ні. Суть закону в тому, що пасажири мають право їхати в тиші. Однак, якщо йдеться про тролейбуси і трамваї, то, наскільки я розумію, на нього цей закон не поширюється. Бо це норми закону „Про автомобільний транспорт“ і стосуються вони водіїв і салонів автобусів (зокрема — маршруток) і таксі. Не тролейбусів і трамваїв. Втім, уряду доручили внести зміни в правила пасажирських перевезень про заборону акустичного насильства на всіх видах пасажирського транспорту. Однозначно, що до нинішнього Різдва уряд не встигне внести такі зміни. Однак через рік, чи пізніше, імовірно, заборона „акустичного насильства“ стосуватиметься всіх видів пасажирського транспорту», — прокоментував ініціатор та співавтор Закону 2310-IX, який передбачає заборону «акустичного насильства» депутата Верховної Ради України IX скликання Володимир В’ятрович.

Схожі новини