Передплата 2024 «Добра кухня»

Історичний візит лідерів ЄС до України: головні підсумки

  • 17.06.2022, 09:00
  • 683

У четвер, 16 червня, відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського з колегами з Румунії Клаусом Йоганнісом, Франції - Еммануелем Макроном, головою ради міністрів Італії Маріо Драгі та федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом

Історичний візит лідерів ЄС до України: головні підсумки
Історичний візит лідерів ЄС до України: головні підсумки

Головні підсумки зустрічі:

  • Європа не вимагатиме від України територіальних поступок для врегулювання конфлікту з Росією.
  • За «негайне надання Україні статусу кандидата у члени ЄС» виступають Франція, Німеччина, Італія та Румунія.
  • Зеленський заявив, що чим більше потужної зброї отримає Україна, тим краще зможе боротися з агресією РФ.
  • Італія хоче бачити Україну у складі Євросоюзу і підтримає надання статусу кандидата в ЄС, заявив прем'єр Драґі.

На зустрічі сторони обговорили координацію підходів до економічної підтримки України під час війни та у післявоєнній відбудові.

Після зустрічі лідери п'яти держав дали брифінг, на якому мова йшла про боротьбу з російськими агресорами, підтримку ЗСУ з боку Заходу та європейські перспективи України.

Так, лідери Німеччини, Італії, Румунії та Франції висловилися за «негайний» статус кандидата на членство в ЄС для України.

«Німеччина виступає за позитивне рішення на користь України. Це стосується і Республіки Молдова. Україна є частиною європейської родини», — заявив Шольц. Він також нагадав, що Німеччина підтримує Україну від початку російської агресивної війни: держава прийняла вже 800 тисяч українських біженців, а також надає зброю і продовжить це робити.

Макрон також заявив, що підтримує євроінтеграцію України: «У будь-якому разі ми підтримуємо статус України на приєднання до Європейського Союзу», — заявив французький лідер і запевнив, що Україна сама визначатиме, на яких умовах буде встановлено мир з РФ.

«Оскільки сьогодні в Україні вирує війна, яка щодня приносить тяжкі жертви і страждання, я запевняю, що зробимо все, щоб Україна могла сама обирати свою долю, сама робити вибір. Саме Україна буде вирішувати, в який момент припиняти війну, в який момент сідати за стіл переговорів», — заявив Макрон.

Драгі також вважає, що мир із Росією має бути досягнутий на умовах України. «Ми дуже хочемо миру. Ми хочемо, щоб не постраждали інші міста, але Україна мусить оборонятися, щоб досягти миру. І ми, так чи інакше, нічого не робитимемо, не беручи до уваги волю України. Мир має бути таким, як його хоче бачити Україна, і він має бути тривалим», — вважає італійський прем'єр.

Заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга опублікував заяву ОП, в якій сказано, що цей візит увійде в історію Європи.

«Візит, який свідчить про безпрецедентну європейську єдність та об’єднання у підтримці України у героїчній боротьбі з російським агресором. Візит, який має зробити об’єднану Європу ще сильнішою», — сказано в заяві Банкової.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Фейсбук написав:

««Сьогодні історичний день для Європи» — з цих слів почав свій виступ на пресконференції прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі.

День був справді крутий. Тривала, детальна розмова президента Володимир Зеленський з чотирма лідерами Франції, Німеччини, Італії та Румунії. Телеграфно про результати:

1. Санкції. Гості отримали повні пакети напрацювань групи Андрій Єрмак — Майкл Макфол щодо подальших санкцій. Гості визнали, що деякі лідери в Європі відчувають «втому від санкцій», але особисто вони готові рухатися далі. Нові санкції будуть.

2. Зброя. Були деякі нові корисні оголошення. Президент подякував і на цифрах пояснив, чому треба більше і частіше. Гості почули.

3. Кандидатство. У порівнянні навіть з початком тижня ми сьогодні стали ближче до отримання статусу кандидата на членство в ЄС. Гостям подяка. Але ще не всі перешкоди подолано, не всі пастки обійдено. Рішення ухвалюється консенсусом, тому усі командно продовжуємо спокійно, зосереджено працювати на результат.

4. Зерно. Всі погоджуються, що довіряти Росії не можна, треба працювати через ООН і мати чіткі гарантії. Паралельно будемо суттєво розвивати наземні коридори. Тема зерна безпосередньо пов’язана з темою сприйняття нашої війни в Африці, Азії та Латинській Америці. На цю тему теж дії скоординували.

5. Переговори. Гості не примушували, не схиляли, не тиснули, не ув’язували."Україна повинна виграти цю війну" - показові слова Макрона. Моя порада — облиште цей страх. Здається, за останній час президент і вся його дипломатична команда дали достатньо підстав повірити, що ми не ті, кого можна примусити, схилити, затиснути або розвести.

Бережіть себе. Слава Україні!"

На фото: Олаф Шольц, Еммануель Макрон, Володимир Зеленський, Маріо Драгі та Клаус Йоганніс

Фото: president.gov.ua

Схожі новини