Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Соціологи визначили, скільки українців бояться COVID-вакцинації

  • 05.03.2021, 18:35
  • 598

Понад 60% українців наразі відмовляються від вакцинації проти коронавірусу COVID-19

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) із 23 лютого по 1 березня 2021 року.

Соціологи поставили респондентам запитання такого змісту: «Чи будете ви вакцинуватися проти коронавірусу, якщо буде така можливість?».

У результаті лише 24,1% респондентів заявили, що вони будуть вакцинуватися проти COVID-19, якщо з’явиться можливість. Водночас 60,2% респондентів заявили, що не будуть вакцинуватися. Ще 15,7% опитаних не змогли відповісти на запитання.

Відносно більше тих, хто не хоче вакцинуватися, — на Півдні і Сході України. Водночас охочих вакцинуватися більше серед жителів західних і центральних регіонів.

Читайте також: Вакцинуватися від коронавірусу потрібно не всім: лікар зробив несподівану заяву

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки методом особистого інтерв’ю з використанням планшетів (САРІ). Було опитано 1207 респондентів, котрі мешкають у 86 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за триступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% — для показників, близьких до 50%, 2,5% — для показників, близьких до 25%, 1,9% — для показників, близьких до 12%, 1,3% — для показників, близьких до 5%.

Схожі новини