Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Громадських діячів вакцинуватимуть позачергово, - МОЗ

  • 02.03.2021, 09:55
  • 498

Міністерство охорони здоров'я дозволило робити щеплення проти COVID-19 залишками вакцин, які підготували для медиків

Відповідний наказ МОЗ опублікували на сайті міністерства.

Один флакон із вакциною Covishield/AstraZeneca містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцину можна використати протягом шести годин ㅡ саме стільки триває одна сесія мобільної виїзної бригади.

Як зазначав міністр охорони здоров'я Максим Степанов, під час першого етапу вакцинації мобільні бригади розраховують кількість доз вакцини на день, опираючись на список медичних працівників, які дали згоду на щеплення.

«Але це ж життя: хтось не прийшов, у когось виникли якісь обставини. Якщо це не кратно (десяти ㅡ ред.), то справді є невикористані дози. Ми внесли зміни, згідно з якими, за наявності такого надлишку, можуть вакцинуватися громадські діячі, публічні особи, аби популяризувати вакцинальну кампанію», ㅡ сказав Степанов під час брифінгу в понеділок, 1 березня.

Читайте також: «Віпи» поза чергою: у Польщі спалахнув скандал через вакцинацію від COVID-19

Так, за наказом МОЗ залишками препарату для медиків «поза чергою» вакцинуватимуть громадських діячів, діячів культури і спорту та лідерів релігійних спільнот.

Публічним людям пропонуватимуть щеплення, якщо медики, які мали отримати вакцину, відмовляться від неї, матимуть протипоказання для щеплення або ж дози препарату з одного флакона використають не повністю.

Нагадаємо, 1 березня щеплення зробив і сам очільник МОЗ Максим Степанов. Однак міністра вакцинували не залишками препарату, а заздалегідь підготовленою дозою. Міністр вніс себе, президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля в перелік для щеплення поза чергою, аби популяризувати вакцинальну кампанію.

За словами Степанова, Зеленський планує вакцинуватися разом із військовими. Коли щеплення зробить прем'єр-міністр ㅡ наразі невідомо.

Схожі новини