Передплата 2024 «Добрий господар»

У Зеленського немає системного бачення, як виводити країну з кризи, - нардеп

На позачерговому засіданні Верховної Ради, яке ймовірно може відбутися наприкінці тижня, депутати очікують розглянути зміни до бюджету, які готує уряд.

При цьому у Кабміні відмовились від залучення до розробки цих змін представників опозиційних фракцій, — про це у своєму відеоблозі повідомила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. Так само у Зеленського не підтримали ідею створення Резервного фонду для виплат допомоги з безробіття та пенсій в умовах економічної кризи та епідемії коронавірусу, — зазначила Геращенко.

«Як працюється над змінами до бюджету? Я хочу нагадати, що уряд так само не почув пропозиції „Європейської Солідарності“ про необхідність включення депутатів від всіх фракцій в антикризовий штаб для того, щоб разом напрацьовувати ці зміни до українського бюджету. І я боюся, що оці дивні пропозиції щодо скасування фінансування місцевих виборів, щодо взагалі обрізання фінансування освіти, культури, науки можуть залишитися в цьому бюджеті», — припускає Геращенко.

«Нашій політичній силі вдалося все-таки змінити певні норми — відносно захмарних зарплат чиновників, членів наглядових рад, — для того, щоб перерозподілити ці кошти, в тому числі для підтримки регіонів, для підтримки децентралізації. Але ми не розуміємо, чому уряд категорично відмовляється створити Резервний фонд для збільшення виплат по безробіттю, для збільшення виплат пенсій. Адже очевидно, що в умовах карантину багато українців втратили роботу, втратили просто засоби для існування. Ми бачимо просто страшне зростання цін відбувається на найнеобхідніші товари вже зараз. І немає відповіді влади, що робити з цим ростом цін», — наголосила Геращенко.

Вона також зауважила, що у Зеленського немає системного бачення, як виводити країну з кризи. «Є тільки якісь хаотичні рухи, хаотичні пропозиції. І як ми бачимо, навіть навпаки — є намагання блокувати ті речі, які мали би працювати на українську економіку. Ми дуже занепокоєні цією ситуацією і вважаємо, що одна з ключових проблем влади Зеленського — це абсолютно непрофесійне бачення того, що відбувається з українською економікою», — наголосила Ірина Геращенко.

Схожі новини