Передплата 2024 «Добра кухня»

Україна продовжить участь в операції НАТО в Афганістані — Пристайко

  • 02.03.2020, 12:15
  • 570

Україна продовжить брати участь в операції Північноатлантичного альянсу (НАТО) «Рішуча підтримка» в Афганістані.

Про це міністр закордонних справ Вадим Пристайко повідомив у Twitter.

«Україна є надійним партнером Сполучених Штатів та НАТО та продовжуватиме робити свій внесок у відновлення миру і стабільності в Афганістані через участь в операції НАТО «Рішуча підтримка», — зазначив Пристайко.

Він додав, що Україна вітає підписання угоди між США і «Талібаном», яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані.

Операція «Рішуча підтримка» — небойова місія НАТО з навчання і надання допомоги урядовим силам Афганістану. Вона триває з 1 січня 2015 р. Вона офіційно замінила операцію Міжнародних сил сприяння безпеці, яка завершилася 28 грудня 2014 року. Крім України, в операції беруть участь Велика Британія, Польща, Фінляндія, Іспанія, Швеція, Австрія, Люксембург та інші.

Нагадаємо, 29 лютого США та афганське ісламістське угруповання «Талібан» підписали мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані.

Так, США протягом 135 днів після підписання мирної угоди зменшить свою військову присутність у країні з 14 тисяч до 8,6 тисячі. А протягом 14 місяців із моменту підписання угоди США разом із союзниками по НАТО повністю вийдуть з Афганістану.

США почали вторгнення в Афганістан для боротьби з «Талібаном» після терористичних нападів 11 вересня 2001 року. «Талібан» підозрювали в приховуванні бійців терористичного угруповання «Аль-Каїда» на території Афганістану.

Схожі новини