Передплата 2024 «Добрий господар»

Вчені з’ясували, чому жінкам корисніше пити чай, а чоловікам — каву

  • 16.12.2018, 08:57
  • 2 635

Численні наукові дослідження дозволили вченими з’ясувати різні нюанси в засвоєнні організмом чаю і кави і у впливі цих напоїв на ті чи інші функції організму.

Про це повідомляє «Портал про здоров’я».

Фахівці Гарвардського університету встановили, що існує 8 генетичних варіацій, що визначають розвиток звички до кофеїну і ступінь його впливу на організм. У свою чергу британські та австралійські вчені стверджують, що на пристрасть до кави також діють мутації в генах рецепторів гіркого смаку. За словами фахівців, люди, що вживають багато кави, відрізняються підвищеною чутливістю до кофеїну, але при цьому вони часто не люблять чай, а також в середньому вживають менше алкоголю.

Крім цього було встановлено, що кава по-різному впливає на чоловіків і жінок. Дослідження, що проводилося в Швеції, показало: у жінок вживання трьох чашок кави в день може призводити до зменшення грудей. На думку науковців, об’єм грудей в цьому випадку зменшується у зв’язку з впливом кофеїну на виробництво статевих гормонів (естрогенів) в жіночому організмі.

Між тим, чоловікам щоденне вживання трьох чашок кави допомагає запобігти розвитку еректильної дисфункції, це було підтверджено фахівцями Техаського університету в Х’юстоні (США). Вони виявили, що чоловіки, які охоче п’ють каву, на 40% рідше скаржаться на проблеми з потенцією у порівнянні з чоловіками, які не п’ють кави.

Що стосується чаю, то вченими було встановлено: чай однаково діє на організм людей незалежно від їх статі. Наприклад, зелений чай в цьому сенсі однаково ефективний для чоловіків і для жінок в якості засобу профілактики раку.

Науці відомо, що чай містить в собі речовини флавоноїди, що мають властивість розширювати кровоносні судини, тим самим поліпшуючи кровообіг і допомагаючи серцю, мозку, а також органам зору отримувати більше кисню і поживних речовин, що поліпшують їх стан і функції.

«Екстракт зеленого чаю, поліфенон Е, перешкоджає зростанню злоякісних пухлин. Вживання однієї чашки цього гарячого напою в день знижує ймовірність розвитку глаукоми, яка спричиняє повну втрату зору», — заявили вчені з США.

Схожі новини