Весняний авітаміноз: як розпізнати нестачу вітамінів і допомогти організму
Навесні коливання температури, вологості та атмосферного тиску справді впливають на самопочуття. Найбільш схильні до цього впливу люди з хронічними захворюваннями. Найпоширеніша проблема у цей період — авітаміноз
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531828/tabletky.jpg)
Взимку організм кидає всі сили для підтримки імунітету. Внутрішні резерви, накопичені за літо та осінь, виснажені, шкіра не отримує достатньої кількості необхідних для синтезу вітаміну D ультрафіолетових променів. В результаті розвивається авітаміноз. Нестача вітамінів проявляється у всіх по-різному. Хтось відчуває постійний занепад сил, у когось спостерігається ламкість нігтів та волосся, з’являється кон’юнктивіт, інші стикаються із порушеннями роботи кишківника і навіть кровоточивістю ясен. Зрозуміти, що причиною всіх цих симптомів став авітаміноз, не завжди просто. Ознаки нестачі вітамінів можна легко переплутати з іншими захворюваннями.
Відмінною особливістю авітамінозу є те, що симптоми зникають під час достатнього вживання вітаміну, якого бракує.
За авітамінозу необхідно звернути увагу на раціон та адаптувати його під свої особливості. Збалансоване харчування, достатня фізична активність, звертати увагу на мінімальну термічну обробку овочів і фруктів, а також приймати полівітаміни за призначенням лікаря.
Якщо причиною нездужання став саме авітаміноз, лікар дасть рекомендації щодо харчування та призначить необхідні вітамінні комплекси і харчові добавки. Самостійний прийом вітамінів, та ще й у неправильному дозуванні, може призвести до зворотного ефекту — гіпервітамінозу, який не менш небезпечний, ніж авітаміноз.