Передплата 2025 «Добра кухня»

Як хребет впливає на зайву вагу: приховані причини ожиріння

Причиною зайвої ваги можуть бути проблеми з хребтом. Від стану нашої спини залежить благополуччя всього організму. Ще легендарний лікар Гіппократ казав: «Якщо захворів — спочатку зверни увагу на хребет». А давні слов’яни іменували хребет «деревом життя»

Фото умовне з сайту pexels
Фото умовне з сайту pexels

У чому зв’язок між хребетними проблемами і зайвою вагою? Якщо не мати на увазі спінальних лежа­чих хворих, то, на перший погляд, — абсолютно ніякої. Але на практиці зміни в положенні хребта познача­ються на стані всього організму. Зокрема, на робо­ті ендокринної системи і якості обміну речовин. Від спинного мозку до внутрішніх органів тягнуться нервові закінчення, якими курсують нервові імпульси. Якщо хребет довгий час перебуває в неправильному положенні, нерви (а разом з ними і кровоносні суди­ни) защемлюються, що погіршує їхню провідність. А багато нервових волокон (як підрахували анатоми, в середньому 60 000 одиниць упродовж життя) не ви­тримують тривалого стану «пригніченості» і просто гинуть.

Через проблеми зі спиною можуть виникати такі захворювання, як варикоз, целюліт, вугри та інші не­приємності. А скільки людей страждають від підви­щеного артеріального тиску? А між тим, статистика показує: у 40−50% гіпертоніків тиск нормалізується після корекції шийного та грудного відділів хребта. Неполадки в різних відділах хребта можуть викли­кати головні болі, ендокринні порушення, проблеми з дихальною, травною, сечостатевою та серцево-судинною системами (і це далеко не все!). А якщо додати до цього загальну слабкість, втомлюваність, болі і порушення рухливості в руках, ногах, у самій спині…

Хвороби, що сприяють появі зайвої ваги:

  • Порушення в роботі гіпофіза — головного в ен­докринній системі (він виробляє гормони, що впли­вають, крім усього іншого, на обмін речовин. Гіпофіз пов’язаний з 1-м шийним хребцем.
  • Порушення функції щитовидної залози — дуже важливого органа, який контролює діяльність бага­тьох органів і систем організму. Неполадки зі щито­видною залозою можуть розвинутися через защем­лення нервів в ділянці 7-го шийного хребця.
  • Проблеми з підшлунковою залозою (відповід­ність — 7-й грудний хребець). За однією з дієтоло­гічних гіпотез, в основі всіх видів ожиріння лежить гіперінсулінізм — надлишкове вироблення інсуліну підшлунковою залозою, через що хворі постійно від­чувають голод і змушені часто їсти.
  • Хвороби нирок (10−11-й хребці грудного відді­лу) або порушення серцевої діяльності (2-й хребець грудного відділу) можуть провокувати сильні набря­ки, які додають не один кілограм до власної ваги.
  • Захворювання лімфатичної системи (12-й груд­ний хребець) можуть викликати порушення тканин­ного обміну.

Юрій Червінський.