Передплата 2025 «Добрий господар»

Який трав’яний чай найкорисніший

Трав’яні чаї популярні у тих, хто хоче відмовитися від кофеїну, а також у вагітних і тих, кому кофеїн заборонив лікар. Трав, які можна заварювати, чимало, але які з них вибрати?

Якщо треба заспокоїти­ся. Для седативного ефекту найкраще пити чай із ромаш­ки. Вона має протизапальні властивості і може допомог­ти зі сном та розслабленням. А ще ромашка допомагає підтримувати здоров’я трав­ної системи.

Також добре підходить чай із мелісою. Мелісу варто вживати у випадку різних не­рвових розладів, безсоння, стресів, підвищеної тривож­ності.

Загалом для не яскра­во вираженого седативно­го ефекту можна вибирати будь-який чай, у складі якого є лаванда, глід, собача кро­пива, материнка і м’ята.

М’ятний чай також може допомогти травленню, змен­шуючи такі симптоми, як здуття живота та закреп, та полегшити головний біль.

Для покращення пра­цездатності. Для бадьорості та покращення працездат­ності без кофеїну спробуйте імбирний чай. Крім підба­дьорливого ефекту завдяки своїй гостроті, імбир має про­тизапальні властивості і може допомогти у разі нудоти та розладу травлення. Відомо, що імбир може допомогти зменшити запалення та біль, пов’язані з остеоартритом.

Для здоров’я і краси. Для користі шкіри варто ре­гулярно пити чай із гібіскусу, або каркаде. Цей кислий чай містить антиоксиданти, які є важливими для правиль­ного функціонування всіх систем організму. Вони до­помагають знизити тиск і рі­вень холестерину, боротися з вільними радикалами, які пов’язані з багатьма захво­рюваннями, зокрема з онко­логією.

Варто звернути увагу на гречаний чай. Він містить ру­тин, який дуже важливий для здоров’я судин, а також лізин — амінокислоту, яка допома­гає набору м’язової маси. Завдяки додаванню рутину до раціону може поліпшити­ся стан і вигляд шкіри, менш помітні судини та пігментні плями.

У випадку застуди. Коли почне цвісти липа, можна за­варювати корисний та смач­ний липовий чай. Якщо пити його за перших симптомів застуди, можна вилікуватися швидше. Він має сечогінний ефект, а також допомагає боротися з кашлем і підви­щеною температурою тіла. Чаєм можна і полоскати гор­ло у разі ангіни, він має ви­ражений антибактеріальний ефект.

Також варто скуштувати чай із солодки (або лакриці). Завдяки гліциризиновій кис­лоті у нього приємний солод­куватий смак. Солодка має антибактеріальні та відхар­кувальні властивості, допо­магає швидше справлятися з болем у горлі та кашлем.

Кожен вид трав’яного чаю допомагає у різних ситуа­ціях, тож важливо розуміти, який ефект хочете від нього отримати. А якщо потрібна миттєва бадьорість та порція антиоксидантів — вибирайте зелений та чорний чай, а та­кож каву.