Який трав’яний чай найкорисніший
Трав’яні чаї популярні у тих, хто хоче відмовитися від кофеїну, а також у вагітних і тих, кому кофеїн заборонив лікар. Трав, які можна заварювати, чимало, але які з них вибрати?
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531294/chai.jpg)
Якщо треба заспокоїтися. Для седативного ефекту найкраще пити чай із ромашки. Вона має протизапальні властивості і може допомогти зі сном та розслабленням. А ще ромашка допомагає підтримувати здоров’я травної системи.
Також добре підходить чай із мелісою. Мелісу варто вживати у випадку різних нервових розладів, безсоння, стресів, підвищеної тривожності.
Загалом для не яскраво вираженого седативного ефекту можна вибирати будь-який чай, у складі якого є лаванда, глід, собача кропива, материнка і м’ята.
М’ятний чай також може допомогти травленню, зменшуючи такі симптоми, як здуття живота та закреп, та полегшити головний біль.
Для покращення працездатності. Для бадьорості та покращення працездатності без кофеїну спробуйте імбирний чай. Крім підбадьорливого ефекту завдяки своїй гостроті, імбир має протизапальні властивості і може допомогти у разі нудоти та розладу травлення. Відомо, що імбир може допомогти зменшити запалення та біль, пов’язані з остеоартритом.
Для здоров’я і краси. Для користі шкіри варто регулярно пити чай із гібіскусу, або каркаде. Цей кислий чай містить антиоксиданти, які є важливими для правильного функціонування всіх систем організму. Вони допомагають знизити тиск і рівень холестерину, боротися з вільними радикалами, які пов’язані з багатьма захворюваннями, зокрема з онкологією.
Варто звернути увагу на гречаний чай. Він містить рутин, який дуже важливий для здоров’я судин, а також лізин — амінокислоту, яка допомагає набору м’язової маси. Завдяки додаванню рутину до раціону може поліпшитися стан і вигляд шкіри, менш помітні судини та пігментні плями.
У випадку застуди. Коли почне цвісти липа, можна заварювати корисний та смачний липовий чай. Якщо пити його за перших симптомів застуди, можна вилікуватися швидше. Він має сечогінний ефект, а також допомагає боротися з кашлем і підвищеною температурою тіла. Чаєм можна і полоскати горло у разі ангіни, він має виражений антибактеріальний ефект.
Також варто скуштувати чай із солодки (або лакриці). Завдяки гліциризиновій кислоті у нього приємний солодкуватий смак. Солодка має антибактеріальні та відхаркувальні властивості, допомагає швидше справлятися з болем у горлі та кашлем.
Кожен вид трав’яного чаю допомагає у різних ситуаціях, тож важливо розуміти, який ефект хочете від нього отримати. А якщо потрібна миттєва бадьорість та порція антиоксидантів — вибирайте зелений та чорний чай, а також каву.