Перенісся видасть печінку, а скроні - жовчний міхур
Аби попередньо оцінити стан здоров’я пацієнта, чимало лікарів уважно оглядають шкіру обличчя, яка є дзеркалом внутрішніх органів людини. Колір шкіри, її вологість, судинний малюнок, глибина зморщок, місця висипань, набряклість — усе має значення. Своїм поганим виглядом уражені ділянки шкіри сигналізують про наявність тих чи інших недуг. Звичайно, це не стосується суто юнацьких прищиків, які з часом зникнуть
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531825/orhanizm.jpg)
Чоло представляє проєкційну зону кишечнику. Причому нижня його частина стосується тонкого кишечнику, а верхня — товстого. Ділянка початку зростання волосяного покриву на лобі - проєкція порушень сечового міхура, нижня частина підборіддя з ділянкою у напрямку до шиї також відповідає аналогічним відхиленням. Зона жовчного міхура розташовується на скронях. За порушень у його роботі спостерігається поява прищів і почервонінь, часто супроводжується виникненням головного болю скроневої локалізації. Додатково можна відзначити, що у деяких випадках є виникнення жовтизни обличчя. Пожовтіння склер очей також супроводжує гострі, а іноді і хронічні порушення функції жовчного міхура.
Ділянка між бровами над переніссям розповість про відхилення у роботі печінки. При хронічних захворюваннях печінки можна спостерігати виникнення порушень функції щелепних суглобів. На початковому етапі захворювання це проявляється болючістю при пальпації, причому лівий щелепний суглоб сигналить про негаразди у лівій частині печінки, правий — у правій. Іноді порушення печінкового характеру додатково виражаються почервонінням склери очей, зниженням гостроти зору.
Щоки людини несуть інформацію про можливі порушення у легенях. При цьому права щока відповідає правій легені, ліва щока — лівій. При органічних порушеннях у легенях іноді спостерігається поява судинного малюнка або стійкого почервоніння. Форма легені повторюється формою виступаючої частини щоки, причому верх щоки — верхівка легені, а низ щоки — відповідно, нижня частина легені. Крила носа також належать до проєкційних зон дихальної системи, а саме бронхів. При бронхітах можна спостерігати їхнє почервоніння, появу прищів, великих пор.
Серцеві порушення іноді проявляються у ділянці кінчика носа і означають наявність аритмії. Деякі серцеві порушення позначаються виникненням червоної плями у верхній частині лівої щоки. Синій колір губ часто пов’язаний з порушеною діяльністю роботи серця і розладом кровообігу. Синюшність носогубного трикутника — це також дуже небезпечний сигнал, він попереджає про передінфарктний стан, серцеву недостатність, про можливий дефект серцевої перегородки. Болючість брів при пальпації також додатково свідчить про розлади серця.
Перенісся — зона відхилень у роботі підшлункової залози і шлунка. За зовнішнім виглядом очних ділянок можна судити про наявність ниркової патології. При цьому особливу увагу слід звертати на такі ознаки, як набряклість, почервоніння, потемніння. Наявність у цій ділянці папілом свідчить про застійні явища, кістоутворення або схильності до цього. Наприклад, поява жирових бляшок у ділянці очей свідчить про застійні явища у нирках з утворенням піску або каміння.
Сечовід проєктується на обличчі по носогубній складці. Він починається біля слізного каналу на обличчі і закінчується у нижній частині підборіддя у районі проекційної зони сечового міхура. Підборіддя відображає стан відтворювальної системи людини. У жінок поява у цій ділянці прищів і почервонінь свідчить про порушення у придатках і яєчниках (причому і в цьому разі має значення відповідність сторін). У чоловіків подібні ознаки означають розвиток або наявність простатиту. Одне слово, ця зона вказує на застійні явища у ділянці малого таза.
Різний ступінь розплющення очних щілин із білою смугою під одним або під обома очима, підвищена білизна лоба з холодним потом свідчать про наявність сильного стресу, здатного порушити роботу внутрішніх органів. Такі стани доповнюються появою надмірної пітливості рук, ніг, пахових і пахвових ділянок. Якщо людина має білу смугу склери під або над райдужною оболонкою, то це свідчить про її сильний стресовий стан. Така людина не здатна контролювати свої емоції та дії. Від неї можна очікувати різних непередбачуваних вчинків аж до вбивства і самогубства. Тривале перебування людини у цьому стані загрожує розладами не лише центральної нервової системи, а й роботи внутрішніх органів.
Очі пацієнта часто можуть відображати як його психічний стан, так і відхилення фізичного характеру. Сльозоточивість очей при виході з теплого приміщення у холодне або надвір означає, що в організмі є дефіцит калію. Часта безпричинна поява сліз на очах, підвищена плаксивість — ознаки глибокого неврозу, патології селезінки.