Передплата 2025 ВЗ

«Скресла» — ода життю і перемозі: у театрі «ОКО» — прем'єра музичної вистави

Творці цього дійства назвали його «етноекспресія». Впродовж 50 хвилин чотири жінки, як чотири стихії, творять магію, зіткану зі старовинних українських пісень, що органічно переплітаються зі сучасним звучанням

Фото автора
Фото автора

Давні тексти, народні мотиви, оригінальні костюми художниці Любові Криси, цікава сценографія Богдани Бончук (її ж ідея та музична режисура), в якій велике коло, наче сонце чи портал в інші виміри взаємодіє з актрисами Галиною Лозинською, Іванною Мисюк, Устиною Карпіною і Галиною Рибою. Окрім костюмів і магічних рун, намальованих на руках і обличчях, дівчата мають дуже складні й оригінальні зачіски, над якими чаклувала Соломія Беген. Гра світла й тіні - то наче ще одна дійова особа (художник по світлу Григорій Риба). Склала докупи це магічне дійство режисерка Галина Стричак.

Окрім співу й жартів-забавлянок між актрисами, в дійство вплетені голоси й тексти Андрія Жолоба і Дани Брончук. Андрій Жолоб майже два роки працював лікарем-командиром медичної роти 46 окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. До мобілізації Андрій був лікарем-травматологом та журналістом. Зараз також є лідером панк-рок гурту «Бетон», а рік тому очолив Центр надання послуг учасникам бойових дій.

«Галя Риба запропонувала зробити щось життєствердне, з народними піснями, — каже Богдана Бончук. — Я не знаю нічого життєстверднішого, ніж веснянки, бо це пробудження. Я почала думати про те, де ми беремо сили, коли на кожному етапі жінка змінюється: народжується дитина, пішов чоловік на війну… — і все змінилося. Але прийшла весна, ми повитягали підбори, дістали помаду… Ну і звісно пішли мити вікна перед Великоднем. Оця природа, це сонце, енергія — ми постійно їх знаходимо. Жінка має унікальну даність. Я поєднала це все з текстами Андрія Жолоба, тому що, перш за все, нам усім зараз потрібен доктор з красивими очима. Мене особисто радують і заспокоюють вісті з фронту, коли мої друзі мені пишуть. Мені треба точку опори. Якщо він пише, якщо він на зв’язку, то є оця ниточка між «там» і «тут».