Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Співали, танцювали і на дрон збирали…

Етнофестиваль «Гаївка Єдності» у Львові: традиції заради добра. Гаівки проводили заради підтримки українських військових та збору коштів на дрон VAMPIR для 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила.

Фото автора
Фото автора

27 квітня у серці Львова, на території Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) відбувся благодійний етнофестиваль «Гаївка Єдності». Свято, яке організували волонтери Благодійного фонду «Із янголом на плечі», провели заради підтримки українських військових та збору коштів на дрон VAMPIR для 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила.

Під столітніми деревами Шевченківського гаю зібралися сотні львів'ян та гостей міста, щоб об'єднатися заради доброї справи.

Фестиваль запропонував гостям надзвичайне святкове дійство: автентичні гаївки та фольклорні виступи, майстер-класи з писанкарства, гончарства, вибійки на тканині, а також — стрільбу з лука та покази бойового гопака. Святковий настрій підтримув концерт за участю львівських дитячих та юнацьких колективів — «Намисто», «Школа Табакова», «Кадрики» та інших. Підтримали подію й знані львівські співаки, які є вірними друзями фонду, — переможниця «Голосу країни» Оксана Муха та співак і композитор Назар Савко.

Щедрі господині пропонували відвідувачам страви української кухні. За донат можна було поласувати галушками, варениками, борщем, кулішем, які готувалися тут, під час фестивалю.

Захопила уяву гостей й етнофотозона: професійні фотографи та стилісти допомагали створити унікальні сімейні фотосесії в українському етностилі.

Родзинкою свята стало дефіле вишиванок, де представили красу та різноманіття національної вишивки. Відома дослідниця старовинного строю Роксоляна Шимчук розповідала про регіональні особливості українського одягу. Проводила для охочих експертну оцінку вишиванок, допомагала визначати їхнє походження та автентичність.

На заході були присутні військові з реабілітаційного центру «Галичина» та 24-ї бригади.

Мені вдалося поспілкуватися з одним з військових, який зараз проходить реабілітацію в центрі «Галичина», що у Великому Любені. Ілля спостерігав за дійствами, що відбувалися в гаю, зокрема вправно володів шаблею, витворяючи різні трюки. Ілля родом з Харкова, а за фахом кухар. У душі надзвичайно творчий, грає на гітарі і гарно співає. У червні 2022 року мобілізувався, спочатку служив у навчальному центрі, працював на кухні, згодом потрапив під Покровськ, на Донецький напрямок. Готувався керувати дронами. Але одного разу трапилася трагедія — на позиції, під час перестрілки з ворогом, отримав важке поранення. У цьому бою Ілля втратив ногу…

У Великому Любені Ілля потихеньку відновлюється. Психологічна реабілітація, підтримка рідних і друзів, та найголовніше — коханої дівчини, а ще робота з психологами, реабілітологами та іншими медиками, які вкладають у його одужання не лише своє вміння, а й душу, — усе це ставить хлопця на ноги. Ілля має намір повернутися до своєї професії, обмірковує, як це краще зробити, вже навіть готував на протезі, без милиць, картопляну запіканку. Звісно скучає за рідним містом, харків'янами.

Гаївки, розваги, забави просто неба у Шевченківському гаю об'єднали людей, вільних за духом, залюблених у рідну Україну, впевнених у завтрашньому дні і неймовірному бажанні якомога швидше наблизити нашу перемогу!

Долучайтеся до збору!

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/7jtB5og4xH