Передплата 2025 ВЗ

У яких випадках переказ з картки на картку оподаткують?

Від 1 травня українці мають сплачувати податки з грошових переказів, які надходять на їхній рахунок, якщо це дохід від сторонньої фізичної особи. Виняток — лише у випадку, якщо це грошовий переказ від родичів першого та другого ступеня спорідненості (чоловік, дружина, діти чоловіка та дружини, батьки чоловіка та дружини, дід, баба, брати, сестри, онуки)

Доходом вважається навіть 1 гривня, яка заходить на рахунок українця від сторонньої фізособи, повідомляє 24 Канал. Сплатити податок доведеться за такою ставкою:

  • 18% - ПДФО;
  • 5% - військовий збір (за 2024 рік він становить 1,5%).

Роз’яснення з цього приводу опублікував у себе в ТГ-каналі нардеп, голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, також не оподатковується і не декларується дохід від поворотної фінансової допомоги. Це якщо вам будь-хто позичив гроші, а ви їх повертаєте.

Як цю інформацію коментують у Податковій? На інформаційний запит «'Високого Замку» відповів начальник управління оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС у Львівській області Володимир Коваль.

Так, відповідно до Податкового кодексу, об'єктом оподаткування резидента є, зокрема, іноземні доходи, тобто будь-які доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. (Нагадаємо, резидент — це людина, що проживає на території України та має ідентифікаційний код (ІПН) платника податків. Нерезидент — людина, що не має місця прописки в Україні. — Авт.)

Отже, громадяни України, які у 2024 році отримали іноземні доходи, зобов’язані до 1 травня 2025 року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та до 1 серпня 2025 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій податковій декларації.

Поряд із тим, стаття 165 Податкового Кодексу визначає перелік доходів, які не оподатковуються, серед них, зокрема, дарунки/спадщина у вигляді грошових коштів від членів сім'ї першого та другого ступенів споріднення.

Однак вартість таких дарунків не має перевищувати 25% однієї мінімальної місячної зарплати. Відповідно у 2025 році не підлягають оподаткуванню подарунки на суму до 2 000 гривень, оскільки у 2025 році мінімалка становить 8 000 гривень. Тоді як у 2024 році мінімалка становила 7 100 гривень, відповідно неоподатковуваний поріг дарунків був 1 775 гривень.

Усі інші подарунки обкладаються податком:

  • 5% ПДФО + 1,5% військового збору — для подарунків від інших осіб (не родичів першого або другого ступеня);
  • 18% ПДФО + 1,5% військового збору — для подарунків від нерезидентів.

Поза тим зазначимо, що офіційні виплати такі як: заробітна плата, стипендії, соціальні виплати та пенсії — не підлягають додатковому оподаткуванню.