Стосунки ОБСЄ та бойовиків обговорять у Мінську

Українська сторона на черговій зустрічі в Мінську зверне увагу тимчасової контактної групи на випадок, коли спостерігач ОБСЄ вітався з бойовиком ОРЛО.

Про це повідомила у Facebook представник України на цих переговорах Ірина Геращенко.

"ОБСЄ виправдовується за свого спостерігача, який, як з рідними, вітався з бойовиками, мовляв, це просто необачність. Звичайно, це ніяка не необачність, а позиція цього спостерігача", - наголошує вона.

За словами Геращенко, Україна, звичайно, вдячна спостережній місії ОБСЄ за їхню "важливу, непросту, небезпечну" роботу, але закривати очі на порушення етики не збирається.

"Українська сторона на ТКГ в Мінську, звичайно, вчергове зверне увагу на "необачного" спостерігача. Україна неодноразово звертала увагу на склад місії, наполягаючи на зменшенні там росіян", - зазначила вона.

Геращенко додала, що українська делегація також твердо стоятиме на позиції, що росіян взагалі не має бути в миротворчій місії ООН на Донбасі.

В ОБСЄ виправдовуються за спостерігача, який вітався з бойовиком

В СММ ОБСЄ заявляють, що їхній російськомовний цивільний спостерігач "припустився необачності", коли віддавав військове вітання бойовику бойовику "ЛНР" при передачі тіл загиблих бійців АТО.

Про це йдеться в коментарі місії, оприлюдненому 27 листопада у Facebook.

Заявляється, що відеоматеріали, де зображено спостерігача СMM, який 25 листопада сприяв передачі останків військовослужбовців Збройних сил України поблизу Щастя, "було витлумачено неправильно".

"З відеоматеріалів видно, як спостерігач припустився необачності (з цього приводу ведеться внутрішня робота з метою недопущення її повторення). Шкода, що вся увага була прикута до цього механічного жесту", — зазначають в ОБСЄ.

"Це був мимовільний жест, притаманний для багатьох людей, які раніше служили в збройних силах; він у жодному разі не свідчить про схвалення або навіть прихильність до будь-якої позиції чи точки зору. Він, звичайно, не повинен відволікати увагу від тієї важливої роботи, яку виконують спостерігач і його колеги", — наголошено в коментарі.

В місії зазначають, що чоловік, з яким вітається спостерігач СMM, "є членом організації, що займається ексгумацією, передачею тіл та обміном полоненими/затриманими".

Також вказують на те, що спостерігач місії "співпрацює з цією особою та організацією з 2015 року задля того, щоб затримані учасники бойових дій могли повернутися додому або щоби скорботна родина могла хоча б частково примиритися зі втратою рідної людини".

Спостерігач ОБСЄ тепло привітався з бойовиком "ЛНР" під час передачі тіл українських військових

Представник ОБСЄ обійнявся з бойовиком "ЛНР" та виконав військове привітання під час передачі тіл українських військових.

Про це свідчать кадри опублікованого бойовиками відео.

На ньому видно, як представник ОБСЄ привітався з бойовиком, потиснувши йому руку. При цьому терорист звернувся до представника ОБСЄ зі словами: "Ай, дорогий, привіт".

Німецький журналіст Джуліан Рьопке висловив здивування, що спостерігач ОБСЄ виконав військове вітання до бойовика. Про це він повідомив у своєму Twitter, опублікувавши відповідні кадри.