Літній музикант щодня виконує для земляків Державний гімн
У такий спосіб мотивує їх, додає їм сили й віри в Перемогу
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/512225/muzykant.jpg)
Щовечора, о 18.00 — хай там дощ надворі, сильний вітер, мороз, спекотне сонце чи хурделиця, будні це чи свята — жителі і гості семитисячних Копичинців чують, як над їхнім старовинним містом лунають наснажливі акорди «Ще не вмерли України ні слава, ні воля…». Мелодію Державного гімну від 24 лютого 2022 року, початку повномасштабного вторгнення росії, виконує на трубі 77-річний Григорій Вендичанський. У такий спосіб професійний музикант додає своїм краянам сил для того, щоб перебути війну, заряджає їх вірою у Перемогу. Коли після російського віроломства вся країна перебувала у стані шоку, гімн для розгублених співвітчизників був наче ковток свіжого повітря…
— Кожна людина повинна зробити хоч маленький внесок у нашу Перемогу, — ділиться роздумами з автором цих рядків пан Григорій. — Своїм вчинком я намагаюся створити землякам патріотичний настрій. Хочу полегшити їхні переживання за своїх рідних, які воюють і які полягли за Україну. Людина з музикою завжди — і коли їй весело, і коли їй сумно. Багато знайомих трубачів з Тернопілля, Івано-Франківщини, Сумщини теж почали грати на підтримку України. Добре, що наслідують…
Крім головної пісні нашої держави, пан Григорій виконує на трубі інші патріотичні мелодії - «Ой, у лузі червона калина», «Києве мій», «Україно-Україно!», «Повіяв вітер степовий». Люди сприймають позитивно. Якось, ще на початку великої війни, після такого імпровізованого концерту до пана Григорія разом з дитиною підійшла жіночка, яка зі столиці перебралася до рідних у Копичинці. Очі заплакані. В руках — тортик. Каже: «Дякую, що своєю музикою нагадали про мій рідний Київ. Будь ласка, прийміть від нас ось це». І протягує тортик.
Підтримують ініціативу Григорія Григоровича міський голова Богдан Келічавий, рядові громадяни. Коли зустрічають його на базарі, де продає саджанці винограду (вирощує його 20 сортів), дякують йому за добру справу, за те, що піднімає їхній дух.
Із подякою приходять до патріотичного земляка і воїни, які приїжджають додому у фронтову відпустку. Як тільки над містом звучить срібний голос труби, до будинку Вендичанських прибігають дітлахи — підтанцьовують під почуті мелодії. Навіть улюблений пес пана Григорія — Май, намагається «підспівувати» своєму господареві. Вслухається у голос труби і котик Кузя, який тулиться до ніг.
Пан Григорій дружить з музикою з дитинства. Закінчив консерваторію. Грає на всіх духових інструментах. Працював завідувачем райвідділу культури, директором музичної школи. «Музичною» є вся його сім'я. Дружина — колишня вчителька музики, вела клас акордеону. Син — саксофоніст, донька — піаністка, в обох за плечима консерваторія. Внучки закінчили музичну школу. Коли син зрідка навідується зі свого Василькова на Київщині до батьківського дому, то неодмінно береться за інструмент. Виконують Державний гімн разом: тато на трубі, син акомпанує йому на акордеоні.
Наш співрозмовник підсумовує:
— На будь-якому інструменті наш гімн звучить гарно.