Передплата 2024 «Добра кухня»

Румунія може передати системи ППО Patriot в Україну

  • 08.05.2024, 15:15
  • 419

Президент Румунії Клаус Йоханніс заявив, що готовий для обговорення відправки системи протиповітряної оборони Patriot в Україну. Це сталося після того, як Німеччина закликала країни — члени Європейського Союзу та НАТО зміцнювати українську ППО

Фото ілюстративне із сайту Мілітарний
Фото ілюстративне із сайту Мілітарний

«Протягом останніх кількох тижнів тривала дискусія про те, хто може надіслати Україні системи Patriot. Президент Байден згадав про це під час нашої зустрічі, і я сказав, що готовий для обговорення. Я повинен обговорити це у Вищій раді оборони, щоб побачити, що ми можемо запропонувати та що ми можемо отримати натомість, бо залишити Румунію без протиповітряної оборони теж неприйнятно», — розповів Йоханніс журналістам після зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні.

Як відомо, що 2017 році Румунія підписала угоду на закупівлю систем Patriot на 4 мільярди доларів. На сьогодні це найбільший контракт на закупівлю ППО серед країн НАТО та ЄС. Першу партію доставили ​​у 2020 році.

Хоча у Румунії працює лише одна система Patriot, Йоханніс сказав, що обговорення стосувалося ще однієї, яка майже готова до передачі.

У Білому домі заявили, що Байден подякував Румунії за її відданість безпеці на сході НАТО, зокрема — Чорноморського регіону, і привітав її інвестиції в оборону, які перевищують ціль НАТО у 2% ВВП з кожної країни.

Схожі новини

Читайте також