Петренко: "Майже 20% суддів в Україні відмовляються від переатестації"

Судді, які будуть набиратися в нову систему судів через публічний конкурс, будуть мотивуватися гідною заробітною платою.

Майже 20% суддів в Україні відмовляються від переатестації через те, що не можуть підтвердити своє майнове або професійне стан. Про це 13 червня під час відкриття шведсько-українського бізнес форуму заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Близько 20% суддів відмовляються йти на переатестацію в силу того, що вони не можуть підтвердити свій майновий стан або не можуть підтвердити свій професійний стан", — заявив Петренко, зазначивши, що майже половина з тих суддів, які погодилися на переатестацію, також не проходять її через недостатній професійний рівень або неможливість підтвердження майнового стану.

За словами міністра, модель судової реформи, яка закладена в законі про судоустрій і статус суддів, яка передбачає, що заробітні плати не будуть підняті всім суддям одномоментно.

"Судді, які будуть набиратися в нову систему судів через публічний конкурс, будуть мотивуватися гідною заробітною платою", — зазначив Петренко.

Міністр додав, що кандидати на посаду судді повинні будуть подавати три декларації, одна з яка стосуватиметься майнового стану родичів, з якими може бути потенційний конфлікт інтересів, в тому числі і тих осіб, які займають державні посади.

Джерело: Сегодня.ua