Тука: "Повернути окупований Донбас можна лише військово-дипломатичним шляхом"

Повернути Донбас разом з громадянами можливо виключно військово-дипломатичним шляхом.

Про це в ефірі “5 каналу”розповів заступник міністра з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

“Повернення окупованого Донбасу суто територіальне передбачає суто військовий шлях вирішення цієї проблеми. Я категоричний противник такого шляху”, - сказав екс-губернатор.

Він наголосив, що повернути Донбас разом з громадянами можливо виключно координованим шляхом - військово-дипломатичним.

“Я не вважаю, що нам вдасться досягти цієї мети суто дипломатичним шляхом, бо я реаліст. І навіть якщо завтра там провести якісь вибори - це не принесе ані миру, ані спокою в державі в цілому. Навпаки - це може призвести до реваншу цих сил на інших теренах України”, - наголосив Тука.

Також Тука зазначив, що  у військовому аспекті на Донбасі іде боротьба між Україною та Росією, а ідеологічно там Україна бореться з “совком”, і цей “совок” наразі перемагає. 

“У військовому аспекті на Донбасі відбувається боротьба між Україною та Росією. А якщо взяти ідеологію, то це боротьба між Україною та “совком”, - сказав екс-губернатор Лугащини.

За його словами, на окупованих територіях наразі переміг “совок”.

Тука наголосив, що наразі не існує державної стратегії щодо повернення окупованого Донбасу, і це він сказав при зустрічі Президенту.

“Після цього я отримав запрошення Президента про залучення мене в стратегічну групу, яка буде займатися цим питанням”, - сказав він, додавши, що наразі він ще не поінформований, в якому форматі ця група буде працювати.