Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Відповідь путіну — «історична мапа Монголії»

Її експрезидент відреагував на брехливе інтерв'ю правителя рф американському журналісту Карлсону

У ХІІІ столітті, нагадав експрезидент Монголії, більша частина нинішньої рф входила до складу Монгольської імперії. Фото Х
У ХІІІ столітті, нагадав експрезидент Монголії, більша частина нинішньої рф входила до складу Монгольської імперії. Фото Х

На своїй сторінці у соцмережі Х колишній монгольський президент Цахіагійн Елбеґдорж зазначив, що «знайшов історичну карту Монголії». У такий спосіб Елбеґдорж відреагував на брехливе інтерв'ю, яке президент росії путін дав американському журналісту Такеру Карлсону.

Як бачимо, за часів Чин­гізхана і його нащадків до складу Монгольської імпе­рії, територія якої у час розквіту була набагато більшою, ніж тери­торія Римської імперії, входила, зокрема, більша частина ниніш­ньої російської федерації…

Запостивши мапу ХІІІ століт­тя, експрезидент Монголії по­знущався з путіна, давши тому справжній урок історії. «Після розмови путіна я знайшов істо­ричну карту Монголії. Не хвилюй­теся. Ми мирна й вільна нація», — написав Цахіагійн Елбеґдорж. (До речі, експрезидент Монго­лії навчався в Україні: 1988 року закінчив Львівське військово-по­літичне училище за спеціальніс­тю «військова журналістика»).

У своєму недавньому інтерв'ю Карлсону російський диктатор ба­гато уваги приділив «історичним причинам» нападу рф на Україну. Зокрема, називав українців час­тиною російської нації, а древню Київську Русь — попередницею су­часної росії… Від таких «історич­них» екскурсів путіна отетерів на­віть одіозний трампіст Карлсон, який раніше неодноразово по­ширював російську пропаганду щодо України. (У квітні 2023-го Та­кера за брехню вигнали з амери­канського телеканалу Fox News). Як сказав Карлсон після розмови з очільником кремля, на те, щоб зрозуміти, про що говорив путін, знадобиться цілий рік…

На псевдоісторичні заяви пу­тіна в розмові з Карлсоном від­реагував у соцмережі Х також ко­лишній співробітник китайської інформагенції «Сіньхуа», аналітик Center for China and Globalization Ван Цзічен. «Одержимість історі­єю зазвичай не є конструктивною, — написав Ван. — Чому ми повинні посилатися на VIII чи ХІІІ століття, а не на 220-й рік до нашої ери? Ми живемо сьогодні з чинними зако­нами, а не у VIII столітті».

Цей допис іронічно прокомен­тував, зокрема, американсько-китайський актор Роберт Ву: «Згідно з історією, росія повинна повернути нам владивосток і ве­личезну територію, вкрадену сто з чимось років тому»…

Схожі новини