Сепаратисти на Донеччині билися за 3 мільйони одиниць зброї

Бою під Слов'янськом (Донецька область) вночі у неділю не було.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у своєму "Твіттері".

"Немає бою. В Артемівську збиралися і юрбилися біля військових складів. Але там сил більше ніж. Військові спокійні", – повідомив міністр.

Раніше видання "Новости Донбасса" повідомило, що біля Слов'янська невідомі скоїли напад на склади зброї, внаслідок протистояння нібито є постраждалі.

Натомість видання Донецької міськради "Муніципальная газета" повідомило, що пізно увечері в суботу близько блокпоста, який перекривав дорогу до шахти імені Володарського, в 10 кілометрах від Соледара, висадилися 15 десантників з вертольота.

"В цей час на блокпосту чергували чотири беззбройних людини. Військові поранили одного ополченця і взяли двох в полон, але їм по дорозі до вертольота вдалося вирватися. Після цього до місця бою почали стікатися місцеві шахтарі, що підтримують ідеї федералізації. Вони озброїлися лопатами, ломами і трубами. Побачивши шахтарів, десантники зробили кілька попереджувальних пострілів, зайшли назад у вертоліт і полетіли", - запевняють журналісти видання.

Згідно з повідомленням, на шахті імені Володарського зберігаються великі запаси зброї часів Першої та Другої світових воєн - фахівці називають до трьох мільйонів одиниць зброї.

"Завдання блокпоста було не допустити Національну гвардію до складів. На місці бою зібралося близько ста місцевих жителів. Вони хочуть відновити блокпост, щоб не допустити до шахти українських солдат", - йдеться у інформації.

Разом з тим, керівник центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що вночі поблизу Слов'янська українськими силовиками був деблокований блок-пост сепаратистів, який почав будуватися.

"Точкову операцію провела мобільна група спецназу СБУ", - запевняє Тимчук.За його даними, один з екстремістів був захоплений - ним виявився представник донецького козацтва.

Крім того, керівник центру повідомив, що вночі до збройних складів у Артемівську, який охороняється українськими військовими, прибуло близько 100 сепаратистів, частина з яких була озброєна.

"Через 2 години сепаратистів було вже близько 1000 чоловік, ідентифіковано прибуття автомобілів з номерами Харківської області. Серйозні спроби штурму не робилися , акція носила скоріше характер психологічного тиску", - зазначає журналіст.

За його даними, сепаратисти скандували "Армія з народом!". До ранку сепаратисти ретирувалися.

Джерело: Українська правда