Імператриця, княгиня, цариця, фея…
Туристка з Дніпропетровщини подорожує Україною у середньовічних сукнях. Незвичайне хобі допомагає подолати онкохворобу
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/511354/podorozh-ukrainoiu.jpg)
Олена Новікова з Вільногірська на Дніпропетровщині завжди любила мандрувати. Однак через сім'ю та роботу постійно відкладала подорожі у довгий ящик. Коли ж діти підросли і вилетіли з батьківського гнізда, вирішила надолужити згаяне. Відтак за будь-якої нагоди вирушала у мандрівки світом. До повномасштабної війни встигла відвідати понад пів сотні країн. Планувала продовжувати подорожі й далі. Однак доля приготувала їй випробування.
«П'ять років тому лікарі виявили у мене онкологію, — розповідає пані Олена кореспонденту „ВЗ“. — Ця звістка мене підкосила: три дні ридала і за сльозами не бачила білого світу. А потім сказала собі: „Стоп. Я сильна. Треба жити“. Про те, що пережила, не хочу згадувати. Пообіцяла собі, коли стане легше, знову продовжувати мандрувати».
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/04/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6.jpg)
Щоб відволіктися від поганих думок, жінка знайшла собі хобі - почала шити середньовічні костюми. До дрібниць продумувала кожен образ, підбирала до суконь капелюшки, біжутерію та перуки. І уявляла, як буде в них гуляти вулицями нових невідомих для неї міст. Коли ж хвороба відступила, спакувала сукні у валізи і знову вирушила у подорож. Цього разу обирала туристичні маршрути Україною.
Незвичайну туристку у середньовічному вбранні вже бачили у Кам’янці-Подільському, Хотині, Львові, Ужгороді, Мукачеві, Луцьку. Її поява викликала фурор. Люди навперебій просили Олену сфотографуватись з ними. Зазвичай найбільше тішаться діти…
«Ця зустріч зробила мій день, — захоплено каже 25-річна Світлана з Луцька. — Ми з п’ятирічною донькою любимо дивитись казки про принцес та королев. А ця пані ніби зійшла з екрана. Донька від неї в захваті! Тепер буде світлина на пам’ять».
Під час екскурсії на одну з кіностудій Олену в її вбранні побачила режисерка. І запросила на проби, бо для фільму, який вони знімають, саме такого типажу жінок не вистачає.
Імператриця, княгиня, цариця, фея, королева — яким тільки казковим персонажем не вважають Олену Новікову, побачивши її в середньовічному вбранні. А віднедавна після одного курйозного випадку у Луцьку її стали називати… привидом Маґдалени. Це сталось під час екскурсії у підземелля римо-католицького костелу Петра і Павла. Туристи з запорізької турагенції, серед яких була й Олена, саме спустились туди по сходах і перед брамою зустріли іншу групу. Вони вже закінчили екскурсію. У той час у підземеллі на мить зникло світло. Коли його увімкнули, почувся зойк.
«Побачивши мене, зі страху закричала дівчинка, — згадує Олена Новікова. — Хотіла її заспокоїти, бо діти зазвичай при зустрічі зі мною радіють і самі тягнуться до „тьоті королеви“. Але вона від мене шарахнулась і ще дужче закричала. Як виявилось, у підземеллі є гробниця Маґдалени Тализіної. Ця молода жінка померла при пологах. Екскурсовод попередньої групи, нічого не підозрюючи, розповіла легенду про те, як окремі лучани бачили її привида. Це жінка з білим волоссям, яка блукає підземеллям і серед дітей шукає свого померлого малюка. Ось так я виявилась частиною легенди».
За словами Олени Новікової, з запорізькою турагенцією вона вже подорожує не вперше. Її та керівницю фірми Ірину Саламаху зблизила спільна біда — жінки борються з онкохворобою.
«Ми з прифронтових регіонів, я з Запоріжжя, Олена — з Дніпропетровщини, — говорить Ірина. — Щодня маємо стрес через постійні тривоги та обстріли. Плюс хвороба дається взнаки. Тому ми знаємо ціну життю і кожен день проживаємо як найкращий. Виділяємо час на відпочинок, допомагаємо армії та волонтеримо. Ми українки, значить — незламні. Самі так живемо і спонукаємо до цього інших».
Людмила ПРИЙМАЧУК