Передплата 2024 «Добра кухня»

Українці з підтвердженим коронавірусом ховаються від влади, - Пальчевський

  • 20.03.2020, 19:01
  • 2 953

Тільки 20 березня зафіксовано два такі випадки.

Про це OBOZREVATEL розповів власник клініки EUROLAB і телеведучий Андрій Пальчевський. За його словами, люди бояться примусової госпіталізації або домашнього арешту.

«Буквально сьогодні був випадок: ми отримали із закордонної клініки підтвердження позитивних результатів тестів, зроблених у EUROLAB, подзвонили двом пацієнтам, але вони відмовилися говорити з нами. Навіть не назвали місце, де зараз перебувають», — сказав Пальчевський.

Підприємець зазначив, що приватні клініки не мають права запитувати паспорти у клієнтів, тому ті можуть називатися несправжніми іменами.

«І хоча всю інформацію про підтверджені діагнози на коронавірус клініка відразу ж відправляє в санітарну службу, в подальшому не завжди виходить відшукати хворого», — каже Пальчевський.

Власник клініки EUROLAB зізнався, що мав розмову на цю тему з заступником глави МВС Антоном Геращенком: «Я повідомив йому про випадки, коли люди відмовилися назвати своє місце розташування. І він розповів про іншу проблему подібного роду: санітарні лікарі теж не завжди передають по ланцюжку інформацію про хворих і місце їх знаходження».

У Китаї за приховування діагнозу, нагадує Пальчевський, чекає смертна кара: «У нас же люди бояться не кримінальної відповідальності, а що їх будуть примусово лікувати або посадять під домашній арешт. Тому і склалася ситуація, коли в Україні є таємні переносники коронавірусу».

Він не виключив, що таких випадків в Україні будуть десятки, а може, й сотні. Більш того, «реальних хворих у сотні разів більше, ніж виявлено офіційно».

«Ось конкретний приклад: як тільки в Німеччині з'явилася достатня кількість тестів, за один день в країні виявлено 3000 нових хворих», — сказав Пальчевський, додавши, що наша країна, в яку повернулися з ураженої вірусом Італії тисячі заробітчан, не може математично відрізнятися від держав-сусідів.

«Ми тут схожі на Індію, в якій на сьогодні знайдено всього 230 хворих. Але індійські правозахисники б'ють на сполох, вони звинувачують місцеву владу в тому, що в країні просто не проводиться тестування в необхідних масштабах. Я думаю, що подібна трагедія розгортається і в Україні, і це найнебезпечніше, що може бути», — каже Пальчевський.

За його інформацією, з лікарень і поліклінік, де готуються приймати хворих на коронавірус, почали звільнятися співробітники.

«Люди відчувають себе фізично незахищеними, немає захисних костюмів та інших спецзасобів. Я не розумію, як керівництво країни займалося вирішенням складної в масштабах країни проблеми. Чому три місяці назад не були розпочаті закупівлі? Чому ми не виробляли апарати штучної вентиляції легенів, які дуже важливі? А найголовніше, що ключем до успіху є масове тестування населення, яке у нас зробили одиницям. Адже те звернення до депутата Радуцького з пропозицією самому зайнятися пошиття масок прозвучало не просто так», — підсумував Пальчевський.

Схожі новини