В Італії запрацював найбільший у світі трояндовий сад


В Італії в Тоскані розпочав роботу найбільший у світі приватний трояндовий сад "Ботанічний розарій Джанфранко і Карли Фінескі". Щороку у травні сюди пускають відвідувачів помилуватися більш як 80 тисячами цих квітів, у серпні закривають. Фахівці називають цей сад музеєм троянд. Адже тут збережені види, які більше ніде не вирощують. 

"Розарій Фінескі" — це найбільша приватна колекція троянд у світі. Адже в цьому невеликому саду зібрано понад вісім тисяч сортів троянд, від античних до сучасних.

Доглядають за садом вже три покоління родини Фінескі. Розпочав колекцію після Другої світової війни засновник саду Рамбальдо Фінескі. У саду свого маєтку він зібрав близько 500 рослин. Після смерті Рамбальдо сад перейшов його синові — Джанфранко, який був знаним у Італії хірургом. Серед його пацієнтів був навіть один із президентів Італії, і Римський Папа - Іван-Павло ІІ. У 2010му три доньки подружжя Фінескі перейняли справу батьків. Сад простягається на 3 га. Серед відвідувачів чимало вчених-селекціонерів троянд. Вони приходять подивитися на унікальні, давні сорти, які уже практично ніде не вирощуть.

Джерело: 5.ua