Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • Відкриття фотовиставки та зустріч з Ларисою Івшиною у Львівській політехніці

Відкриття фотовиставки та зустріч з Ларисою Івшиною у Львівській політехніці


“День” за “Днем”, рік за роком популярна українська газета у Львівській політехніці.

18-тий Міжнародний фотоконкурс газета “День”, який знову завітав до нашого університету зі своїми найкращими роботами, ще раз засвідчує ту істину, що художнє фото не просто зупиняє і фіксує неповторні миттєвості життя. Це є самостійний вид мистецтва, що спонукає до роздумів, осмислення життя і прищеплює людям почуття прекрасного.

У вестибюлі другого поверху головного корпусу Львівської політехніки розміщено 150 кращих світлин.  Цілком закономірно, що більшість фоторобіт присвячені воїнам, які боронять нашу Вітчизну від агресора. Особливо зворушують світлини, на яких чорнороби війни тримають на руках своїх діток.  Чимало фото дітей, старших людей, що символізує  єдність поколінь. Це ніби великий сімейний альбом України. Одне із фото удостоєне спеціального призу Національної спілки журналістів України. “Залізна леді” - на фото  бабуся, який, мабуть, далеко за 70, хвацько рубає сокирою дрова...

Багаторічним невтомним організатором цих фотоконкурсів і фотовиставок є головний редактор газети  “день” Лариса Івшина. Ось як вона сама оцінює цю фотовиставку: “ Дорогі друзі “Дня”! Непростий час — непрості фото. Їх треба бачити. “Прочитати”, осмислити, відчути - щоб Вистояти! Щоб набратися сил для Перемог. Дякую за те, що разом з “Днем” зміцнюєте  Український Світ!”

Урочисте відкриття виставки відбулося у вестибюлі навпроти входу до актової зали. Замість трибуни - емблема фотовиставки і дві  великі світлини, які особливо припали до душі організаторам виставки. Ліворуч  хлопчик і дівчинка про щось мило щебечуть між собою, а праворуч - силует вартового з автоматом на фоні зоряного неба...

Ведучий цієї  урочистості першим надав слово господареві — ректорові університету професору Юрію Бобалу.

-Мене, - сказав Юрій Ярославович, - дивує багатогранність постаті Лариси Івшиної. Вона і головний редактор газети “День”, і редактор численних книг бібліотечки  “Дня”, і організатор фотоконкурсів, і керівник Літньої школи журналістики... Львівська політехніка -  це велика структура, яка налічує близько 5 тисяч працівників, 36 тисяч студентів. Ми насамперед технічний ВНЗ. Але маємо і гуманітарну складову. Ми  щиро вдячні Ларисі Олексіївні за те , що вона привносить гуманістичний струмінь у стіни Львівської політехніки. Переконаний, що цю фотовиставку буде з хвилюванням оглядати кожен студент, кожен викладач університету. Дякую Вам, Ларисо Олексіївно за цю фотовиставку, за можливість краще пізнати життя людей нашої країни, за ту роботу, яку ви проводите не лише на благо Львівської політехніки, а й усієї України.

Міський голова Львова  Андрій Садовий є не лише постійним читачем газети “День”. Він традиційно відвідує усі її фотовиставки. “Я вам дякую, Ларисо Олексіївно за вашу постійну любов до міста Львова. Кожна ваша виставка - це як ковток свіжого повітря. Це - нові враження, нові відчуття. Дуже  би хотів, щоб якомога більше львівян, гостей міста відвідали цю виставку і побачили ці прекрасні твори...”

Заступник голови Львівської обласної  держадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук,  зокрема зазначила, що Львівщина завжди очікує на “День”. Тому що вірить, захоплюється, може сперечатися, дискутувати, але ніколи не залишається байдужою. Пані Оксана повідомила, що в усі опорні школи Львівщини будуть передані бібліотечки “Дня”.

Міцна дружба, плідна співпраця протягом багатьох років єднає газету “День” та Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою. Директор інституту до цент Ірина Ключковська згадала як 2014 року на дзвіниці Михайлівського собору у Києві лунали дзвони. Це були дзвони тривоги, які попереджали, кликали людей до Революції гідності. А сьогодні ми маємо прекрасну дзвіницю, яка вже 20 років б'є  день  у день, день у день... Це — газета “День, яка нас попереджає, закликає... Сьогодні багато хто маніпулює свідомістю людей. А цьому активно протистоїть газета “День” і закликає кожного з нас мати свою громадянську позицію...”

Під час урочистості  з професійною оцінкою і фотовиставки, і самої газети “День” виступили проректор Львівської національної академії мистецтв, історик мистецтва, професор Роман Яців, головний редактор інформаційної агенції ZIK Тетяна Вергелес.

Ведучий урочистого відкриття фотовиставки надаючи слово Ларисі Івшиній назвав її інтелектуальним авторитетом сучасної України. Лариса Олексіїївна зокрема сказала:

«Політехніка - це справді наша рідна домівка. Висока музика, живі квіти і живі обличчя, прекрасна атмосфера надихають нас, підживлюють  нас творчою енергією і засвідчують що наша праця впродовж 20 років дає свої плоди. Юрій Ярославович ставив собі запитання, ким я насамперед є. Газета “День” створює смислове поле України, а головний  редактор є архітектором цього простору...»

Глибока,зацікавлена розмова про смислове поле України відбулася під час круглого столу “Національний діалог” за активної участі Лариси Івшиної.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Фото
  • Відкриття фотовиставки та зустріч з Ларисою Івшиною у Львівській політехніці