Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Лукашенко: чому білоруси не можуть щепитися західними вакцинами

  • 27.10.2021, 13:35
  • 463

Олександр Лукашенко заявив, що охочі вакцинуватися «західною» вакциною можуть їхати на Захід і щепитися там, а в Білорусі – лише російський «Супутник»

Про це Лукашенко заявив 26 жовтня центральній районній лікарні міста Ліда, куди госпіталізують пацієнтів із COVID-19, повідомляє Радіо Свобода.

«У нас у країні немає іноземних вакцин, крім (російського) «Спутніка» та китайської вакцини. Але ці вакцини не гірші. Нам підкидають ідею: «Завезіть Pfizer, «Джонсон і Джонсон», «Модерну» та інше. Для чого? Щоб (люди) могли щепитися, отримати паспорт і їхати туди до своїх! Їхати на Захід, інструкції отримувати! Ось навіщо їм це треба! Їдьте туди і там вакцинуйтеся. А ми купуємо іноземні вакцини, які себе набагато краще показали, ніж західні», — говорить Лукашенко на відео, поширеному державною інформагенцією БелТА.

Лукашенко також оголосив, що у 2023 році в Білорусі буде створено власну вакцину, «пристосовану під штам 2023 року». Раніше білоруська влада заявляла, що прототип цієї вакцини нібито вже готовий і надійде у виробництво наступного 2022 року. Із чим пов’язана зміна термінів постачання, Лукашенко не пояснив.

За офіційною статистикою, до якої з недовірою ставляться у суспільстві, в Білорусі щодня фіксується понад дві тисячі випадків коронавірусної хвороби нового типу. При цьому багато білорусів вважають статистику заниженою і нарікають, що в країні складно зробити тест на COVID-19 або пройти обстеження легень за допомогою МРТ, а до хворих пацієнтів не приходять додому лікарі.

Читайте також: Львівська і ще шість областей — у «червоній» зоні

Схожі новини