Розікрали 1,3 мільйона бюджетних і грантових коштів
Під час реалізації масштабного міжнародного екологічного проєкту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» було виявлено розкрадання 1,3 мільйона бюджетних коштів і грантів Євросоюзу
Про це повідомили Поліція Львівської області та Управління СБУ у Львівській області. Правоохоронці розкрили масштабну схему заволодіння бюджетними та грантовими коштами під час будівництва об’єктів туристичної інфраструктури — 11 велопарковок.
Досудове розслідування встановило, що до схеми причетні учасники однієї з асоціацій органів місцевого самоврядування. Співробітники спецслужби задокументували, що асоціація стала розпорядником грошей, як виділених із держбюджету через субвенцію, так і наданих Євросоюзом. До грошової схеми залучили представників кількох підприємств-підрядників.
Наразі двом 38-річним львів’янам, які працювали у фірмі-підряднику, уже повідомлено про підозру у вчиненні низки кримінальних правопорушень. Чоловіки причетні до незаконного заволодіння коштами у сумі майже 1 млн 350 тис. грн. Правоохоронці встановили, що організатори схеми вносили до актів виконаних робіт завищені дані про вартість обладнання і обсяги виконаних робіт.
Викриття протиправної діяльності здійснювалося оперативниками СБУ у Львівській області спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.
Як встановили правоохоронці, двоє львів’ян, які є службовими особами суб’єктів господарювання (працювали у фірмах-підрядниках), уклали з Асоціацією органів місцевого самоврядування угоду про будівництво 11 велосипедних парковок — у рамках реалізації міжнародного екологічного проєкту «РовеЛове Розточчя — разом попри кордони». При цьому в їхніх кишенях «осіли» один мільйон 350 тисяч гривень… Двом львів’янам повідомлено підозру за низкою кримінальних статей, зокрема, «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Це «тягне» за собою максимальне покарання — до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Проєкт «РовеЛове Розточчя — разом попри кордони» реалізується за фінансової підтримки Євросоюзу низкою суб’єктів самоврядування з Польщі та України. З українського боку це, зокрема, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна». Тобто та сама асоціація, про яку йдеться у повідомленнях СБУ.
Донедавна цю Асоціацію очолював ексголова Львівської облради Олександр Ганущин (11 березня цього року на зборах Асоціації головою правління було обрано нинішню голову Львівської обласної ради Ірину Гримак). Журналіст «ВЗ» звернулася по коментар до Ганущина. Слід розуміти, вищезазначені оборудки з грошима відбувалися за його головування. Пан Ганущин прокоментував ситуацію дуже лаконічно: «Зараз головою Єврорегіону більше не є, ситуацією з окремими підрядниками не володію. Коментувати в таких справах готовий лише судові рішення, якщо такі будуть».