Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Прорив у медицині: вчені створили штучну шкіру, яка здатна відновлюватися (фото)

  • 28.11.2020, 15:50
  • 1 617

Вчені з Університету науки і технологій імені короля Абдалли в Саудівській Аравії розробили міцну, еластичну, і чутливу синтетичну шкіру, яка може відновлюватися до 5000 разів і може бути використана в майбутньому при протезуванні

Синтетична шкіра може імітувати природні функції шкіри людини, такі як визначення температури і дотику. Про це повідомляє «Daily Mail».

«Однак створення достатньо гнучкої електроніки, яка може виконувати такі делікатні завдання, одночасно витримуючи удари і подряпини повсякденного життя, є складним завданням, і кожний залучений матеріал повинен бути ретельно спроєктований», — пояснив автор дослідження доктор Ічен Кай.

Дослідники стверджують, що їх прототип електронної шкіри може розпізнавати об'єкти на відстані восьми дюймів і реагувати на подразники менш ніж за одну десяту секунди. Водночас він дуже чутливий, до такої міри, що може розрізняти рукописний текст, написаний на його поверхні, і витримує 5000 деформацій, відновлюючись приблизно за чверть секунди.

Новий винахід може допомогти в створенні протезів, які також зможуть відстежувати біологічну інформацію, включаючи зміни артеріального тиску. Потім інформація може бути передана і збережена в хмарі через Wi-Fi.

За словами Кая, хоча перша точка заходу — це медицина, електронна шкіра може принести користь широкому спектру продуктів, включаючи сенсорну стрічку для вимірювання структурного стану меблів, літаків і будівель.

Схожі новини