Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Росії приховують 70% смертей від коронавірусу - Financial Times

  • 12.05.2020, 17:15
  • 951

Видання проаналізувало офіційні дані про смертність у Москві і Санкт-Петербурзі, знайшовши велику кількість померлих, яких російський уряд чомусь не враховує.

Загальнонаціональна кількість смертей від коронавірусу в Росії може бути на 70% більшою, ніж говорять офіційні дані уряду.

Кремлю не вдалося зупинити поширення COVID-19 попри карантин, який тривав сім тижнів.

Аналіз Financial Times даних про смертність від усіх причин у Москві, а також у Санкт-Петербурзі виявив, що цього року в квітні в цих містах було на 2073 більше померлих, ніж в середньому за останні п'ять років. Офіційні дані у столиці і другому найбільшому місті Росії говорять про лише 629 загиблих від COVID-19 за минулий місяць, залишаючи 1444 смертей нижче рівня нормальної смертності без розгляду. Станом на ранок понеділка в Росії було офіційно зафіксовано 2009 смертей від коронавірусу. Якщо до цієї цифри додати тих, кого не врахували, це збільшить російську загальну кількість втрат під час пандемії на 72%.

Читайте також: Прес-секретар Путіна заразився коронавірусом

У Росії заборонено публікувати чи обговорювати «фальшиві новини» про пандемію. Критики кажуть, це можна використати для придушення незалежних повідомлень, які суперечать офіційним заявам уряду. Президент Володимир Путін неодноразово говорив громадянам, що пандемія «під контролем». Хоча спілка лікарів, пов'язана з опозиційними активістами, стверджують, що уряд приховує масштаби медичної кризи.

Кремль вказав на офіційні дані, які вказують на більшу кількість тестів і меншу смертність, ніж в інших великих країнам як на доказ того, що пандемію вдалося стримати. Але міністр охорони здоров'я РФ визнав, що не всі, хто помер, будучи зараженим коронавірусом, потрапляють в список жертв COVID-19.

Видання Financial Times виявило додаткову 1841 смерть у Москві у квітні, порівнюючи офіційні цьогорічні цифри з середньостатистичними за п'ять років. Всю цю інформацію опублікувала влада міста. Це втричі більше від офіційного підрахунку за минулий місяць на рівні 600 смертей. Москва — епіцентр російської епідемії COVID-19. На неї припадає більше половини від загальної кількості жертв хвороби в країні. Доступні дані про смертність говорять, що цього квітня вона була найвища щонайменше з 2010 року.

Дані Санкт-Петербургу показали, що у квітні в місті було на 232 смерті більше, ніж в середньому за останні роки. Хоча уряд стверджує, що у місті померло лише 29 людей від коронавірусу. Видання зауважує, що свої розрахунки зробило лише на основі даних Москви і Санкт-Петербургу. Тож заниження кількості жертв коронавірусу на 72% у Росії — це лише «стримана оцінка».

Якщо записи інших міст покажуть таку ж різницю в офіційних цифрах, це може стати доказом того, що насправді жертв COVID-19 у розі значно більше, ніж про це говорять у Москві. Однак, офіційні загальнонаціональні дані будуть опубліковані лише в червні. Тим часом, Міністерство охорони здоров'я Росії відмовилося давати коментарі Financial Times

Схожі новини