Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Китаї поширюється хантавірус: що про нього відомо

  • 25.03.2020, 11:14
  • 1 772

У китайській провінції Юньнань вперше з довгий час зафіксовано смерть від хантавірусу – вірусу тваринного походження.

Про це повідомила у своєму Twitter телекомпанія China Global Times. Повідомляється, що інфікований помер раптово, у громадському транспорті йому різко стало погано, передає Обозреватель.

Усіх 32 пасажирів, які їхали з ним, помістили на карантин. Поки немає відомостей про те, чи є серед них заражені.

Після раптової смерті китайця медики швидко встановили діагноз — хантавірусний кардіопульмональний синдром. Це захворювання викликається вірусом, відомим як хантавірус. Він переноситься гризунами, залишається в їхній сечі і передається повітрям.

Читайте також: Популярні фейки про коронавірус

За даними Центру з контролю за інфекційними захворюваннями США, ризик зараження вкрай високий навіть для абсолютно здорової людини. Поки не відомі випадки передачі цього вірусу від людини до людини. Ліків від нього не існує, вивчений він мало.

Що таке хантавірус

Хантавіруси — це сімейство вірусів, які розповсюджуються гризунами і здатні викликати різні синдроми захворювань у людей в усьому світі. Заражений хантавірусом може відчувати втому, лихоманку і м'язові болі. При цьому на відміну від коронавіруса, він не передається від людини до людини.

Симптоми: втома, лихоманка і м'язові болі на ранніх стадіях, а потім кашель і задишка. Також хантавіруси можуть викликати геморагічну лихоманку з нирковим синдромом (HFRS). Симптоми: сильні головні болі, болі в спині і животі, лихоманка, озноб, нудота і помутніння зору. Обидва захворювання вважаються рідкісними, але можуть бути смертельними.

Схожі новини