Передплата 2024 «Добрий господар»

За 2 роки спецслужби Росії здійснили 27 провокацій міжнаціональних конфліктів, — СБУ

  • 18.02.2019, 18:29
  • 490

За 2 роки російські спецслужби організували в Україні 27 провокацій, спрямованих на розпалювання міжнаціональних конфліктів.

Про це повідомили у Службі безпеки України, передає Радіо Свобода.

За даними СБУ у 2017 та 2018 роках найбільше провокацій було спрямовано на загострення відносин між Україною та Польщею — 16 інцидентів. Метою ще п’яти були українсько-угорські відносини, чотири стосувалися етнічних болгар, ще два — румун.

Більшість інцидентів сталася в західних областях України, що межують з країнами ЄС.

«Завдання, по-перше, — посварити. По-друге, відразу створюється картинка російських ЗМІ. Щойно відбувається так званий терористичний акт, а насправді, спецоперація РФ, і майже одразу виходять сюжети в російських ЗМІ, які транслюються на Європу і США, через Russia Today, Sputnik та інші канали доставки інформації. Про територію хаосу в Україні, про неспроможність української влади контролювати ситуацію. Про те, що Європейський союз повинен відомовитися від України. Це фактично створення образу українського народу як украй націоналістичного, в дусі фейкової російської пропаганди», — заявив у коментарі Донбас. Реалії начальник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

У січні 2019 року розпочався судовий процес над трьома громадянами Польщі, яких підозрюють у підпалі угорського культурного центру в Ужгороді. Інцидент стався на початку лютого 2018 року. На суді один з підозрюваних заявив, що замовником нападу виступив німецький політичний активіст Мануель Оксенрайтер.

Схожі новини