Передплата 2024 ВЗ

Рекорд. СБУ вилучила понад шість тонн бурштину

  • 14.02.2019, 09:55
  • 561

Під час обшуків у цеху в Одеській області правоохоронці вилучили понад шість тонн незаконно видобутого бурштину.

Співробітники Служби безпеки заблокували в Одеській області діяльність підпільного промислового комплексу з обробки бурштину, вилучивши понад 6,5 тонн дорогоцінного каміння, незаконно видобутого на території Житомирської та Рівненської областей.

Оперативники спецслужби встановили, що нелегальне виробництво організував в одному з населених пунктів Одеської області уродженець країни Східної Азії, нині — громадянин України.

«У спеціальному комплексі ділок обладнав складські приміщення, цех зі спецобладнанням для огранки бурштину-сирцю та побудував міні-гуртожиток для працівників. Як робочу силу він використовував вихідців із Середньої Азії, які проживають на території України», — йдеться в повідомленні.

За інформацією спецслужби, на нелегальному виробництві одночасно могло працювати понад півсотні робітників. Готовий товар із «сонячного каменю» ділок переправляв контрабандою через свої зв'язки в одну з країн Азії.

У рамках розпочатого кримінального провадження під час санкціонованих обшуків у виробничому комплексі співробітники Управлінь СБУ в Житомирській і Одеській областях 13 лютого виявили обладнання для огранки каменю, оброблені камені і майже 15 кг уже готових ювелірних виробів з бурштину, «чорну бухгалтерію» і велику суму готівки.

Зі складських приміщень правоохоронці вилучили майже шість тонн бурштину-сирцю, розфасованого на фракції і відібраного для огранки, а також понад півтонни обробленого каменю.

Вартість вилученого «сонячного каменю» і виробів з нього буде визначена після проведення належних експертиз. Тривають слідчі дії у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 28 і ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Схожі новини