Порошенко вперше прокоментував скандал із видачею угорських паспортів на Закарпатті

  • 29.09.2018, 16:35
  • 560

Президент України Петро Порошенко заявляє, що захищатиме інтереси українських громадян, незалежно від їх місцеперебування, і вимагає поваги до суверенітету України з боку інших держав.

«Моя позиція як президента: я захищатиму українських громадян, хоч би де вони були — на сході, на заході… Захищаючи наших громадян, я захищаю суверенітет нашої держави. Так само, як ми поважаємо суверенітет інших держав, ми вимагаємо такої самої поваги», — сказав Петро Порошенко, відповідаючи на запитання кореспондента агентства «Інтерфакс-Україна» про те, як може вплинути на українсько-угорські відносини «паспортний скандал».

Він також зазначив, що із заявою щодо видачі жителям Закарпаття угорських паспортів виступило Міністерство закордонних справ України, і наголосив, що згоден «з кожною її літерою».

Раніше в українських ЗМІ з'явилася інформація про видачу паспортів Угорщини громадянам України на території консульства Угорщини в м. Береговому Закарпатської області, а також відповідне відео зі складанням присяги. Після складання присяги, в якій громадяни називають Угорщину своєю батьківщиною і зобов'язуються служити їй, співробітники дипустанови закликають їх приховувати від державних структур України факт отримання угорського громадянства.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив це питання з главою угорського зовнішньополітичного відомства Петером Сійярто на полях Генасамблеї ООН в США. За словами Павла Клімкіна, вони детально обговорили те, що відбувається в угорському консульстві в м Береговому Закарпатської області, але Петер Сійярто не погодився з позицією Києва щодо порушень з боку консула.

27 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що СБУ розслідує кримінальне провадження за фактом отримання паспортів Угорщини громадянами України, а отримання подвійного громадянства передбачає позбавлення громадянства України.

«Відповідне провадження зареєстровано. Служба безпеки України проводить слідство, ми здійснюємо процесуальний нагляд. Українська Конституція категорично забороняє отримання подвійного громадянства. Тут двох тлумачень бути не може. Якщо є докази подвійного громадянства — це має бути покарано», — сказав Юрій Луценко журналістам у четвер у Києві.

Він наголосив, що якщо під час слідства СБУ буде встановлено «такі випадки щодо будь-яких інших осіб — мерів, губернаторів, міністрів, пенсіонерів, військовослужбовців, дія буде однакова — позбавлення українського громадянства».

Кримінальне провадження у зв'язку з фактами видачі громадянам України паспортів Угорщини в Береговому Закарпатської області розслідують за статтею про державну зраду. «Відомості внесено до ЄРДР за ч. 1 ст. 111 КК (державна зрада). Це попередня правова кваліфікація», — повідомила прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Схожі новини